Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Máme video a fotky nového Jaguaru XF ještě před premiérou

Až prvního dubna bude oficiální premiéra nového Jaguaru XF. Už nyní ale máme prakticky všechno – video, fotky a důležité technické údaje.
Vydáno: 25.03.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jaguar svou střední řadu patřičně omladil. I když na první pohled neznalí lidé mohou říct, že auto je prakticky stejné, je jiné. Je tak jiné, až se sluší hned na začátek říct, že zhublo do obleku. Vůz totiž shodil parádních 190 kg. Auto je stále vyrobené z velké míry z hliníku, ale více se použily vysokopevnostní ocelové výlisky, takže pevnost karoserie je vyšší, i když je lehčí. Rozměry vozu jsou prakticky stejné – je proti předchůdci o 7 mm kratší a o 3 mm nižší. Přitom má mít ohromující místo pro nohy na zadních sedadlech. Proč? Protože rozvor se zvětšil o 51 mm! Navíc je vzadu použita již několikrát použitá, odzkoušená a prostorově nenáročná náprava Integral Link. Vpředu pak je dvojitý lichoběžník.

 

Jaké dostane auto motory? Jisté je, že se použijí agregáty Ingenium (120 a 132 kW). A pak benzínový dvoulitr (177 kW) a šestiválce s kompresorem (250 a 279 kW). A co nafťák? Ano, bude. Samozřejmě dvojitě přeplňovaný šestiválec s 221 kW a hlavně se 700 N.m.

A co dál o voze víme? Třeba to, že bude moct mít světla pouze s technologií LED, že budou v nabídce adaptivní tlumiče nebo i pohon všech kol.

Virtuální sloupky

Jaguar bude mít průhledné sloupky

 

 Podívejte se na testy Jaguaru XF v Autosalonu:

Jaguar XF Sportbrake 2,2 i4 D
Jaguar XF Sportbrake 2,2 i4 D
Jaguar XF 3,0 V6 Diesel Czech Edition
Jaguar XF 3,0 V6 Diesel Czech Edition

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama