Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Malý, ale šílený. Dokonale zběsilý Renault 5 Turbo

Nepatříme mezi ty, kteří všechna moderní auta šmahem odsuzují a jen vzpomínají na staré dobré časy. Uznáváme ale, že takhle zběsilé ostré hatchbacky už se dnes nedělají. Uhánět na okresce mezi stromy v malém Renaultu s karoserií o tloušťce silnějšího papíru musel být neskutečný adrenalin.
Vydáno: 02.10.2017
Renault 5 Turbo ve vzácné edici Evolution.
Renault 5 Turbo ve vzácné edici Evolution. Autor: Bring a Trailer
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V nádherné bohaté galerii níže si můžete do detailu prohlédnout Renault 5 Turbo 2, jeden z pouhých dvou stovek kusů vyrobených ve verzi Evolution. Jedná se o homologační speciál, který musela automobilka vyrobit a vyslat na silnice v určitém počtu kusů, aby se s vozem mohla přihlásit do slavné skupiny B mistrovství světa v rally. Právě silniční verze závodních aut z 80. let dodnes patří mezi to nejlepší a nejdivočejší, co kdy automobilový svět stvořil. A Renault 5 má mezi nimi své pevné místo.

Vůz s pořadovým číslem 117 pochází z roku 1985 a posledních 30 let strávil v majetku jediné rodiny. Najeto má 29 tisíc kilometrů a většinu života strávil v klimatizované garáži. Navíc v roce 2016 prošel citlivou údržbou, takže pořád vypadá jako nový. Daný kus má navíc hliníkovou střechu, karbonovou přední část, nepřehlédnutelná přídavná světla (tovární vylepšení z roku 1993) a objem čtyřválcového motoru zvýšený na 1432 kubických centimetrů. K řazení slouží pětistupňový manuál.

Aktuálně je vůz na prodej na stránkách Bring a Trailer a dva dny před koncem aukce činí nejvyšší příhoz 75 tisíc dolarů, tedy v přepočtu asi 1 650 000 korun.

Článek je zařazen v: Renault 5 Turbo , homologační speciál , hot-hatch , ostrý hatchback , veterán , youngtimer , aukce aut
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama