Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Malé SUV od Volva se již vyrábí v Belgii

Prostřednictvím modelu XC40 vstupuje automobilka Volvo Cars do nejrychleji rostoucího segmentu vozidel.
Vydáno: 07.12.2017
Volvo XC40
Volvo XC40 Autor: Volvo Cars
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Výroba tohoto malého SUV začala v předposledním týdnu letošního listopadu v továrně Volva v belgickém Gentu. Vůz se tak připojí ke svým větším sourozencům, modelům XC60 a XC90 a uzavře řadu vozidel SUV značky Volvo.

XC40 je prvním modelem postaveným na nové kompaktní modulární platformě CMA, která poslouží jako základ pro všechny připravované modely řady 40. Platforma CMA, vyvinutá ve spolupráci s koncernem Geely, má zajistit nezbytnou synergii a ekonomickou efektivitu pro úspěšné působení automobilky v segmentu malých prémiových automobilů.

Zahájení produkce modelu XC40 bylo připravováno již delší dobu. V posledních letech proudily do gentské továrny značné investice, jejichž účelem bylo proměnit ji v globální exportní centrum vozů postavených na platformě CMA. Součástí zmíněné proměny bylo i rozšíření výrobny karoserií o 8 000 m2. Celkově zde bude využíváno 363 nových robotů včetně jednoho speciálního, který je zaměstnanci gentské továrny přezdíván „bestie“. Jedná se o velkého robota, který je využíván ke zvedání základní karoserie k dopravníku pod stropem továrny.

Továrna v Gentu je jednou ze dvou evropských továren společnosti Volvo Cars a vozy Volvo se v ní rodí již od roku 1965. Až donedávna se zde vyráběl nejlépe prodávaný model automobilky, Volvo XC60 nové generace, přičemž jsou zde produkovány i malé hatchbacky, V40, V40 Cross Country a modely V60 a S60.

Druhá z evropských továren společnosti Volvo Cars sídlí v göteborské Torslandě, kde je i domov automobilky. Další dvě továrny jsou v Číně a v americké Jižní Karolíně se staví další, jejíž slavnostní otevření je plánováno na druhou polovinu roku 2018.

Článek je zařazen v: Volvo , Cars , SUV , XC40 , výroba
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama