Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Luxusní SUV Bentley Bentayga se oficiálně představilo. Je prý úplně nej

Bentley dlouho napínal příznivce, jak bude bentayga vypadat a dráždil je fotografiemi a videi více či méně kamuflovaného vozu. Teď už se bentayga přestala zahalovat.
Vydáno: 10.09.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Britská automobilka tvrdí, že stvořila nejvýkonnější, nejrychlejší, nejexkluzivnější a nejluxusnější SUV na světě. Asi můžeme těmto slovům věřit, každopádně nová bentayga navazuje na starší koncept EXP 9F, takže její podoba není úplně převratnou novinkou. Také o exkluzivitě můžeme do určité míry pochybovat, neboť vůz bude sdílet koncernový základ a některé komponenty s nejnovějším Audi Q7 a Porsche Cayenne. První kusy by měly k dealerům dorazit začátkem příštího roku.

Tohle SUV není rozhodně muší váha, hmotnost činí docela masivních 2442 kg, a to ještě u Bentleyho ušetřili 236 kg použitím hliníku na karosérii. Uvnitř je to jen a jen luxus v tom nejvyšším slova smyslu. Třeba přední sedadla se dají nastavit 22 způsoby, nechybí vyhřívání, větrání i masážní funkce. Bentley nabídne i čtyřmístnou variantu, v níž budou mít zadní sedadla stejné vybavení jako přední, jen poloh nastavení bude „pouze“ 18.

Bentayga nejen že není z nejlehčích, ale také rozměrově rozhodně nepůjde o kompaktní auto. Na délku měří 5141 mm, na šířku bez dvou milimetrů 2 m a na výšku 1742 mm. Pozoruhodný je i rozvor náprav činící skoro 3 m. Naopak kapacitu zavazadlového prostoru můžeme směle označit za skromnou, pouhých 430 l, které navíc na přání zaplní speciální servírovací boxy na víno či příbory.

 

Zato pohonná jednotka bude královskou porcí. Šestilitrový W12 TSI disponuje 447 kW a točivým momentem 900 Nm, jeho sílu na všechna kola přenese osmistupňový automat značky ZF. S ním bentayga dokáže vystřelit z nuly na sto za 4,1 s a rozjede se až na rychlost 301 km/h. Časem mají přijít ke slovu i další patřičně upravené motory z portfolia koncernu VW.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama