Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Luxusní jachta od Prosche už je na vodě. Cena je atronomická

Prémiové automobilky moc dobře ví, že jen s auty si u svých movitých zákazníků nevystačí. Proto se pouští i do celkem neprobádaných vod, a to doslova. Porsche totiž před několika dny na vodu spustilo svou novou jachtu.
Vydáno: 01.10.2017
Dynamiq GTT115 - luxusní jachta od Porsche
Dynamiq GTT115 - luxusní jachta od Porsche Autor: Porsche Design
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sporťáky, hybridní pohony nebo luxusní SUV. V tom všem je Porsche jako doma. Lodě jsou pro tuto stuttgartskou značku celkem novinka, se kterou se ale poprala opravdu statečně. V galerii si tak můžete prohlédnout parádní loď s názvem Dynamiq GTT115, kterou má na svědomí divize Porsche Deisgn. Plavidlo měří 115 stop, tedy asi 35 metrů a jeho hmotnost je 200 tun.

Porsche šlo i v tomto případě cestou nejmodernějších technologií, a tak GTT115 pohání hybridní soustava MAN V12, která je schopna produkovat až 1 600 koní. Díky tomu a díky opravdu dokonalému aerodynamickému tvaru trupu je jachta schopna plout rychlostí až 21 uzlů, tedy 39 km/h. Pokud vám to nepřijde dost, pak vězte, že na vodě je rychlost úplně jiná než na silnici. A ve vlnách je i taková na první pohled nic moc rychlost vnímána zcela jinak.

Jachta byla představena na letošní Monako Yacht Show, kde prý proběhlo několik závazných objednávek. A to i přesto, že Porsche stanovilo cenu GTT115 na částku 14 milionů eur, tedy v přepočtu 364 milionů Kč. Nicméně, kdyby vám jachta od Porsche byla pořád málo, můžete se se značkou Aston Martin vydat dokonce pod vodu, a to s její chystanou luxusní ponorkou.

 

Článek je zařazen v: Porsche , jachta , loď , Dynamiq GTT115 , Porsche Design
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama