Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Luxus za miliony. Podoba nového Rolls-Royce Phantom je prozrazena

Těžko říct, jestli v těchto případech jde o promyšlený marketing, nebo mají automobilky v této digitální době prostě jen smůlu. Posledním, kdo se prozrazení podoby své novinky nevyhnul, je luxusní značka Rolls-Royce.
Vydáno: 20.07.2017
Rolls-Royce Phantom
Rolls-Royce Phantom Autor: Rolls-Royce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

A ten má tu smůlu tento týden vlastně hned dvakrát. Nejprve byla odhalena takřka celá podoba jeho chystaného SUV, když ho kdosi vyfotil před povinnými crash testy. A teď značce unikla online prezentace nového modelu Phantom, která byla určena jen pro pár vyvolených zástupců automobilky. Kdo z nich vypustil do světa a jestli to vůbec byl někdo z nich, už asi nikdy nikdo nezjistí. Nás ale stejně víc zajímá to, co je z prezentace vidět.

A je toho celkem dost. Jde o již osmou generaci tohoto modelu, ale jak už to u této značky bývá, změny jsou spíše evoluční než revoluční. Jde sice o zcela nový vůz, ale jeho design je hodně podobný předchozí generaci. Jen jakoby ztratil něco ze svých ostrých a mohutných hran. Z určitých pohledů tak Phantom vypadá až nečekaně zaobleně.

Decentní, ale moderní změny

Karoserie změnila design především v partiích C-sloupku a v okolí víka zavazadlového prostoru. S trochou nadsázky by se dalo říct, že takhle nějak bychom si představovali facelift auta, který ovšem u Rolls-Royce nepřipadá v úvahu. Tato značka raději než facelift do světa vypustí nějakou tu super speciální edici.

Podobně decentní změny proběhly i v interiéru. Je pravdou, že přístrojový štít a veškeré ovladače ovládla dnes tolik populární digitalizace, ale jinak je to standardní Rolls-Royce, který nabídne příkladné zpracování, obložení z pravého dřeva nebo čalounění kvalitní kůží. Jediné, čemu se dle uniklých fotografiích digitalizace vyhnula, jsou klasické analogové hodiny umístěné na palubní desce. Však by to bez nich snad ani nebyl Rolls-Royce. :)

O případné motorizaci či technice auta se prezentace nijak nezmiňuje. Počítat se ale dá se stejnou hliníkovou platformou, kterou bude mít i chystané SUV, a s největší pravděpodobností také s výkonným V12 pod standardně mohutnou kapotou. 

Článek je zařazen v: Rolls-Royce , Phantom , Rolls-Royce Phantom , odhalení , spy foto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama