Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Luxus, elegance, výkon a budoucnost, to je Hyundai Vision G Coupe

Už jsme psali, že do Frankfurtu Hyundai chystá něco rychlého s přídomkem N. Ovšem za velkou louží předvedlo něco z poněkud jiného soudku.
Vydáno: 14.08.2015
Hyundai Vision G Coupe koncept.
Hyundai Vision G Coupe koncept. Autor: Hyundai
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oficiálně vůz nese označení Hyundai HCD-16 Vision G Coupe Concept a má naznačovat, kam se design korejské značky bude v budoucnu ubírat. Už z názvu je evidentní, že jde o technologický koncept, přičemž HCD-16 znamená v pořadí šestnáctá studie z pera studia Hyundai California Design. Nicméně šéfdesigner Peter Schreyer při představení podotkl, že na podobě konceptu se podílela všechna designová studia Hyundaie po celém světě.

Podle Schreyera má Vision G Coupe v sobě nést DNA, která vyvažuje výjimečný design i výkon vozu bez toho, aby byly použity stereotypní prvky luxusu a prvoplánového pozlátka. Jak se to povedlo, můžete posoudit sami. Vision G Coupe se představil v Los Angeles County Museum of Art, teď jej čeká cesta do Pebble Beach, kde se představí na slavné automobilové přehlídce.

Vision G Coupe je jakousi ochutnávkou toho, jak budou luxusní modely Hyundai v budoucnu vypadat. Mohl by to dokonce být předobraz další generace Genesis Coupe. Každopádně pod kapotou tohoto elegantního kupé konceptu se nachází zcela reálný motor, který koneckonců známe už z modelů Equus nebo právě Genesis. Jde o vidlicový osmiválec o objemu 5 litrů a výkonu 320 kW s točivým momentem až 510 Nm.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama