Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Limuzína z duhy. Prohlédněte si psychedelický Rolls-Royce Johna Lennona

Tímhle fantaskním autem jezdil kromě Johna Lennona i Bob Dylan nebo kapela Rolling Stones. Jedno z nejslavnějších aut rockové historie se nyní účastní oslav kulatého výročí nejuznávanějšího alba od Beatles.
Vydáno: 17.07.2017
Nejslavnější auto rockové historie, limuzína Johna Lennona.
Nejslavnější auto rockové historie, limuzína Johna Lennona. Autor: Rolls-Royce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Příběh tohoto auta je podobně barevný jako jeho karoserie. S jeho pomocí si totiž John Lennon splnil svůj sen stát se excentrickým milionářem. Původně černý Rolls-Royce Phantom V v barvě Valentine Black svěřil úpravci JP Fallon, aby mu vdechl trochu života. Kromě nepřehlédnutelného laku dostal také velkou postel místo zadních sedadel, zakázkové audio, přehrávač desek, ledničku, telefon nebo televizi.

Zpěvák, skladatel a spoluzakladatel Beatles si vůz převzal 3. června 1965, ve stejný den, kdy Edward H. White jako první Američan vystoupil ve skafandru do volného vesmírného prostoru. Ještě důležitější je však z pohledu hudební historie fakt, že ve stejné době vyšlo také album Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band. Osmé studiové album Beatles bývá označováno jako nejvlivnější rockové album vůbec a časopis Rolling Stone ho ve svém žebříčku 500 nejlepších alb zařadil na úplně první místo.

Auto pro hvězdy

Právě u příležitosti 50. výročí tohoto alba se nyní vůz po letech opět představuje veřejnosti. Sám Lennon s ním aktivně jezdil do roku 1967, poté byl vůz převezen do Spojených států, kde sloužil i dalším hudebním celebritám jako jsou Rolling Stones, The Moody Blues nebo Bob Dylan. Miliardář Jim Pattison ho pak v roce 1977 daroval muzeu Royal British Columbia v Kanadě, v jehož majetku zůstává dodnes.

Lennonův Phantom ale pomůže oslavit ještě jedno výročí. V Londýně se během července ukáže veřejnosti v rámci výstavy automobilky Rolls-Royce, která mapuje téměř stoletou historii tohoto luxusního modelu. Právě letos totiž byla ukončena výroba zatím poslední sedmé generace a moderní nástupce se má poprvé představit světu již 27. července.

Článek je zařazen v: John Lennon , The Rolling Stones , Bob Dylan , barevný Rolls-Royce , psychedelický rock , The Beatles
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama