Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Limitované MINI vzdává hold přechůdci. Jmenuje se 1499 GT

Velkosériové automobilky, které svým vozům dokáží vtisknout tolik stylu jako MINI, byste spočítali na prstech ruky. Britské značce v německých rukou se ale přesto zdálo, že jsme už dlouho nedostali žádnou opravdovou lahůdku, a tak přidala edici 1499 GT.
Vydáno: 11.10.2017
MINI 1499 GT 15
MINI 1499 GT 15 Autor: Mini
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nenechte se ovšem zmást písmeny GT v názvu. Nová edice nebude jezdit jako šílená a už vůbec nemá ambice hnát se za rychlostními rekordy. Jejími hlavními přednostmi jsou styl, jedinečnost a smysl pro detail, na který si britský výrobce všeobecně hodně potrpí.

Odkaz historie

Jak už název edice napovídá, vznikne pouze 1499 kusů, přičemž zájemci budou mít na výběr buď odstín půlnoční tmy, anebo pepřové bílé. Na každý pád se ale jejich MINI dočká předního a zadního nárazníku z verze John Cooper Works, ozdobného bočního pruhu s názvem edice a plnotučných anatomických sedadel rovněž z nejrychlejího MINI. Nebude chybět ani střešní spojler či 17palcová kola a sportovnější odpružení.

Na celém autě je ale nejlepší, že nová edice standardně vyjede s manuální převodovkou, se kterou si hravé MINI ještě lépe užijete. Zážehová patnáctistovka s výkonem 100 koní však dává tušit, že tahle novinka skutečně nebude o rychlosti. Jenomže přesně tak to má být. MINI 1499 GT je odkazem na legendu se jménem MINI 1275 GT a zároveň je i pokračovatelem jeho rodu. No a přiznejme si, ani 1275 GT nebylo z nejrychlejších. Jen přidávalo styl přesně tam, kde ho bylo potřeba. A přesně v této filizofii MINI s novinkou pokračuje.

Článek je zařazen v: nové MINI , limitované MINI , limitovaná edice MINI , Mini , MINI One , Mini Cooper , MINI Cooper S , MINI S , MINI 1499 GT , 1499 GT , Mini Cooper 1499 GT , JCW , MINI JCW , limitovaný MINI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama