Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Lexus: Z usedlého auta pro staříky divoký závoďák

Lexus RX asi znáte. Tradiční velké SUV, tolik oblíbené u německých důchodců. Ti s novou generací asi tolik nadšeni nebudou. Tohle auto představené na autosalonu v New Yorku totiž vypadá jako pořádně naštvaný samuraj.
Vydáno: 02.04.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jestli Lexus RC-F vypadá divoce, pak se stejně lekne svého většího terénního brášky RX. Je to drsňák a mezi velkými SUV nemá konkurenci. I BMW X5M se svými velkými nasávacími otvory v přední masce je proti RX jen usedlé SUV pro vození dětí do školky.

Na fotografiích sice vidíme provedení F Sport s ohromnou rozevřenou maskou chladiče a dvacetipalcovými disky, ale i tak je to hodně odvážné. Ale bůh ví, jak se to bude lidem skutečně líbit. Třeba němečtí důchodci chtějí být o něco sportovnější.

Supermoderní vzhled doplňuje i technika. Tak například přední světlomety mají LED techniku. Nebo podvozek spoléhá na variabilní systém pružení (AVS), který elektronicky sleduje povrch silnice, styl řízení a mnoho dalších vstupů a podle toho upravuje tuhost tlumičů. Ve verzi F Sport pak aktivní stabilizátor prý dokáže pěkně vymetat rohy zatáček. Jeho AVS má navíc k standardním nastavením Eco, Normal a Sport ještě další možnost – Sport +.

 

Interiér je změněný komplet. Řadicí páka se přestěhovala na tradičnější místo, než tomu bylo doposud – na středový tunel. Je tu sice stále head-up displej, stále jsou zadní sedadla elektricky sklopná, ale třeba je tu také gigantický panel infotaimentu, který vystupuje z přístrojové desky v horní části palubní desky. A teď se držte – úhlopříčka je 12,3 palce.

Žádná změna v motorech

A co motory? Tak tady se neudála žádná změna. Základem je stále vidlicový šestiválec o objemu 3,5 litru s výkonem 221 kW. Ten spolupracuje s automatickou osmistupňovou převodovkou. Komu se nezdá spotřeba agregátu, nebo chce být prostě víc ekologičtější, ten sáhne po oblíbeném hybridu. Stejný motor, jen s elektromotorem navíc, s trochu pozměněnými charakteristikami výkonu a točivého momentu (celkový výkon je také 224 kW), ale hlavně je tu spotřeba na zcela jiné úrovni.

Cenu auta neznáme. Prodávat se začne na konci tohoto roku.

Abyste si osvěžili současný Lexus RX 450h, tady vám ho představuje expert František:

Lexus RX 450h
Lexus RX 450h
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama