Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Lexus RX L nabízí luxus v sedmimístném provedení

Model RX před 20 lety založil automobilový segment luxusních SUV. Nyní nový Lexus RX „L“ nabízí tři řady sedadel a možnost přepravy až sedmi cestujících.
Vydáno: 31.12.2017
Lexus RX L
Lexus RX L Autor: Lexus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Díky chytrým konstrukčním úpravám se podařilo prodloužit karoserii o 110 mm, přičemž sklo pátých dveří je nyní o něco strmější než u provedení se dvěma řadami sedadel – kabina tak zaručuje dost místa pro hlavu zadních cestujících a praktičtější zavazadelník za poslední řadou sedadel.

Sedmimístná verze nabízí třetí řadu sedadel v podobě lavice dělené v poměru 60:40. Na sedadla zcela vzadu lze nastoupit zatažením za páčku, kterou se sedadlo druhé řady odsune kupředu. Díky delší podlaze zavazadelníku za třetí řadou se RX L může pochlubit i všestranně využitelným prostorem pro náklad.

Konstruktéři navrhovali třetí řadu sedadel provedení RX L tak, aby měli cestující stejnou míru pohodlí a luxusu jako pasažéři ve druhé řadě. Druhá řada se nachází o něco výše než třetí, čímž vzniklo více prostoru pro nohy cestujících na zadních sedadlech. Součástí standardní výbavy je kožené čalounění sedadel v různých barevných odstínech. Třízónová klimatizace umožňuje cestujícím zcela vzadu nezávisle ovládat teplotu a výdechy ventilace. Pro vyšší pohodlí v RX L je k dispozici elektrické sklápění třetí řady a (na přání) inteligentní elektrické ovládání výklopné zádi (otevírání/zavírání pouhým přiložením ruky do blízkosti loga Lexus).

Z prvků pro všestranné využití třetí řady RX L jmenujme zcela plochou podlahu zavazadelníku po složení třetí řady, dvojici držáků na nápoje pro cestující zcela vzadu, prostor pro snadné uložení krytu zavazadelníku a zakrytí postranních kolejniček.

Sedmimístné vozy RX L 2018 používají průběžné boční hlavové airbagy po celé délce interiéru, s pokrytím všech tří řad sedadel. Paket bezpečnostních technologií Lexus Safety System+ zahrnuje bezpečnostní systém pro předcházení kolizím s funkcí rozpoznávání chodců, asistent pro udržení jízdy v jízdním pruhu s korekcemi řízení, automatické přepínání dálkových světel a adaptivní tempomat pro celý rozsah rychlostí. Ve vyšších stupních výbavy najdeme systém pro sledování mrtvých úhlů s panoramatickým zobrazováním okolí vozu, inteligentní parkovací senzory, systém pro sledování provozu v příčném směru za vozidlem s brzděním, resp. adaptivní systém ovládání dálkových světel apod.

Článek je zařazen v: Lexus , RX L , sedmimístná verze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama