Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Levný sporťák od Toyoty bude mít 130 koní a cenu hluboko pod MX-5

Z Toyoty předčasně unikly podrobnosti o konceptu S-FR. Jednoduchý malý sporťák bude vážit méně než tunu a pod kapotu dostane benzínový čtyřválec s manuální převodovkou.
Vydáno: 12.10.2015
Nový levný sporťák od Toyoty
Nový levný sporťák od Toyoty Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Toyota už dokázala, že postavit jednoduché sportovní auto má smysl. Model GT86 vyráběný spolu se Subaru má na zadních kolech 200 koní, na palubě nejsou žádné zbytečnosti a zábava je to nesmírná. Jenže stojí minimálně 800 tisíc. Levnější alternativou je nová Mazda MX-5. Základní verze se 130 koňmi stojí 630 tisíc, a pokud jde o řidičskost a zábavu za volantem, není na tom o moc hůř. Nyní Toyota chystá ještě výrazně levnější odpověď, zatím ve formě konceptu.

Právě Mazda MX-5 ukázala, že zábava se obejde i bez výkonu (a funguje to bezesporu i naopak). S-FR pro to má ten nejdůležitější předpoklad - vážit bude pouze 980 kilogramů. Čtyřválec o objemu 1.5 litru a výkonu 130 koní tak s autem nebude mít zase tolik práce a uhánět má až dvoustovkou. Na automat zapomeňte, řadit bude šestistupňová manuální převodovka. S rozměry 3990 x 1965 x 1320 milimetrů bude S-FR kratší, užší a samozřejmě i nižší než například Škoda Fabia.

Vůbec největším lákadlem by ale podle uniklých informací měla být cena. Zatímco základní MX-5 v Japonsku stojí v přepočtu 500 tisíc korun (necelých 21 tisíc dolarů), v případě S-FR to má být jen 300 tisíc korun (12,5 tisíce dolarů).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama