Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Levné americké Camaro pokořilo evropské supersporty na Nürburgringu

Kdo by to do této velké hranaté krabice řekl. Ve své nejostřejší verzi ZL1 1LE obkroužilo Camaro slavnou Severní smyčku v čase, který musí i mnoha zaběhnutým evropským supersportům přidělávat vrásky.
Vydáno: 25.06.2017
Levné americké Camaro pokořilo evropské supersporty na Nürburgringu
Levné americké Camaro pokořilo evropské supersporty na Nürburgringu Autor: Chevrolet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už když Chevrolet ostré Camaro ZL1 se závodním pakete 1LE představil, spadly některým zástupcům evropských automobilek čelisti až na zem. Proč? Protože pod dlouhou kapotou je ukrytý vidlicový osmiválec o objemu 6,2 litru který je přeplňován kompresorem. Ten spolupracuje s šestistupňovou manuální (!) převodovkou a poskytuje řidiči výkon 650 koní. Takovou specifikaci dnes moc aut nenabízí.

Paket 1LE pak Camaru dá navíc ultra lepivé závodní pneumatiky, ostře nastavené tlumiče, lepší brzdy a aerodynamický kit. Takto vyladěný Američan pokořil okruh Nürburgring v čase 7:16,04, což je mimochodem o neuvěřitelných 13 sekund lepší čas, než který zajelo standardní Camaro ZL1. To ale dnes není tak úplně podstatné.

Supersporty zapláčou

Zajímavější je fakt, že tenhle americký mastodont ztrestal supersporty, které jsou na okruhu jako doma. Mezi nimi nechybí Ferrari 488 GTB, které okruh zajelo v čase 7:21,63 nebo třeba Maserati MC12, které cílovou pásku protnulo v čase 7:24,29. Kdo Camaru ovšem statečně a hrdě uniká, je Porsche 911 GT3. To totiž Severní smyčku zajelo za velmi slušných 7:12.7.

Nejvíce nás pak baví fakt, že Camaro třeba zrovna tyto tři zmíněné strčí do kapsy nejen tím skvělým časem, ale hlavně také pořizovací cenou. V Americe se prodává za 69 995 dolarů, tedy 1,65 milionu korun. Takže pokud jste někdy hledali definici českého přísloví „za málo peněz hodně muziky“, pak jste ho našli. Jen to není hodně muziky, ale pořádný americký koncert.

 

Článek je zařazen v: Chevrolet , Chevrolet Camaro ZL1 1LE , Camaro ZL1 , Nürburgring , okruh , Severní smyčka , Zelené peklo , rekordní čas , rekord
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama