Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Léta spekulací končí. BMW i8 bez střechy vážně bude!

O tom, že mnichovské BMW plánuje svůj ostrý hybrid i8 ve verzi kabrio, už se nějaký ten pátek mluví. Sama automobilka už v roce 2012 představila jeho koncept, od té doby je ovšem ticho po pěšině. To se teď ale mění, protože BMW poodhalilo, co na nás chystá.
Vydáno: 06.07.2017
Po mnoha letech konečně přijde i8 bez střechy.
Po mnoha letech konečně přijde i8 bez střechy. Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tehdy šlo o koncept s názvem i8 Spyder a původní plán byl, že se do prodeje dostane kolem roku 2015. Z toho v tichosti sešlo a nikdo nevěděl, jestli se otevřeného supersportovního hybridu někdy dočkáme. Uběhl ale nějaký ten čas a podle všeho to vypadá, že dočkáme a že to bude už brzy. BMW totiž potvrdilo brzké představení zbrusu nové verze i8, která ovšem nedostane jméno Spyder, ale Roadster.

To je ale takřka vše, co značka prozradila. K tomu přidala obecné marketingové řeči o tom, že novinka nabídne neobyčejné zážitky při elektrické jízdě s nebem nad hlavou. Tedy pokud nepočítáme informaci o spotřebě, kterou BMW samozřejmě zveřejnilo. Sice nám to u sportovního vozu přijde trochu jako zbytečná informace, ale podle všeho i8 Roadster nabídne spotřebu elektrické energie 15,4 kWh/100 km, respektive 2 litry benzinu na 100 ujetých kilometrů.

Podle dostupných informací bude novinka představena už v září na autosalonu ve Frankfurtu a do prodeje by se měla dostat začátkem příštího roku.

Článek je zařazen v: BMW , i8 , BMW i8 , BMW i8 Roadster , BMW i8 Spyder , kabriole , kabriolet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama