Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Legenda Shelby pokračuje, GT350R Mustang se začal konečně vyrábět

Zatím poslední podoba legendárného Fordu Mustang se velmi dobře prodává a lidé o ni mají zájem v USA i v Evropě. Teď se začal konečně vyrábět jeho ještě divočejší klon.
Vydáno: 24.08.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Shelby je legendární značka, která má především za velkou louží silný zvuk. Už dlouhá léta jsou s ní spojené i nejsilnější a nejrychlejší verze legendárního mustangu. A právě v těchto dnes se začal vyrábět Ford Shelby GT350R Mustang. Na videu může vidět slavnostní představení prvního produkčního kusu, který vznikl v michiganské továrně Flat Rock. Jde už o modelový rok 2016 a zaměstnanci jeho dokončení náležitě oslavili.

Shelby GT350R se představil už dříve na North American International Auto Show a fanoušci netrpělivě čekali, až se začne vyrábět. Dočkali se. Podle vedení Fordu je tenhle mustang nejlepším, jaký kdy byl zatím postaven. Nemůžeme to potvrdit, nicméně předpoklady pro to má. Pod kapotou se ukrývá vidlicový osmiválec s plochou klikovou hřídelí, s objemem 5,2 l, výkonem 392 kW a točivým momentem 580 Nm. Sílu motoru na zadní kola přenáší šestistupňová ručně řazená převodovka, přičemž zadní náprava je opařena diferenciálem Torsen. Kola pak mají nové fordovské zavěšení kol zvané Magne Ride.

Výjimečnost vozu podtrhují například 19palcová kola z karbonu. Jejich cena převyšuje sumu, za kterou se dá pořídit celý Ford Focus ST, jedno totiž stojí kolem 7 tisíc dolarů. Není divu, při jejich výrobě se používají speciální letecké technologie, například nanášení keramického materiálu za pomoci plasmového obloukového svařování. Ráfky tak snadno odolávají vysokým teplotám, které vznikají na špičkových brzdových systémech kol. Verze GT350R se kvůli úspoře hmotnosti zbavila i některých zbytečných vymožeností, jako jsou klimatizace, audio systém nebo zadní sedadla.

 

  

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama