Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Legenda se vrací. Toyota už testuje chystanou Supru

Toyota Supra se dnes řadí mezi japonské legendy, které vždy tak trochu předbíhaly svou dobu. Vynikala ovladatelností a chutí po zábavné jízdě, hlavně jí ale uctívají vyznavači tuningu po celém světě. Už brzy se dočkáme zbrusu nové generace.
Vydáno: 30.10.2017
Toyota Supra
Toyota Supra Autor: Youtube
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Toyota Supra spatřila světlo světa v roce 1978 jako velmi moderní sportovní hatchback. Designově vycházela z taktéž velmi oblíbené Celicy, ale byla o něco delší a širší. To hlavně proto, aby se pod kapotu vešel řadový šestiválec. Japonci měli se Suprou velké plány, proto nesáhli po „obyčejném“ čtyřválci, kterým disponoval právě model Celica. A plány se vyplnily, protože všechny čtyři doposud představené generace modelu Supra vždy patřily mezi velmi oblíbená auta. I dnes se zkuste zeptat nějakého fanouška do driftů, jaké auto by si rád pro svou jízdu dveřmi napřed vyzkoušel. Jsme přesvědčeni o tom, že 8 z 10 bude mimo jiné jmenovat právě Supru.

Příbuznost s BMW

Podle všeho to vypadá, že se snad už zhruba za rok dočkáme již páté generace tohoto báječného sportovního auta. Japonská Toyota na něm pracuje s německým BMW, což už samo o sobě dává tušit, že se máme na co těšit. Supra by tak měla být technicky velmi podobná chystanému modelu Z4, jehož koncept značka představila na autosalonu ve Frankfurtu.

Protože se ale ostré Japonky dočkáme až na přelomu let 2018 a 2019, není zatím zcela jasné, s čím vlastně přijede. Zákulisní dostupné informace mluví o přeplňovaném čtyřválci, přeplňovaném šestiválci a vrcholem motorové nabídky by snad mohl být nejmodernější hybridní pohon. Zatím nám tak musí stačit záběry z Nürburgringu, kde se testovací prototyp Supry prohání.

Článek je zařazen v: Toyota Supra , Supra , Toyota , BMW , Z4 , BMW Z4 , Nürburgring
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama