Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Lavina pronájmů aut pro soukromníky pokračuje

Není to tak dávno, co velkou diskuzi rozvířila Škodovka, která nabídla operativní leasing i pro soukromníky. A když to má Škoda, tak to musí mít i ostatní. Následuje třeba Volkswagen, Opel…
Vydáno: 09.09.2014
Operativní leasing
Operativní leasing Autor: thinkstock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Automobilky tiše seděly a čekaly, jak dopadne Škodovka s jejím operativním leasingem pro soukromníky. Byla to velká vlna, která probudila dost spících manažerů. Nikdo neočekával, že by tuzemská automobilka mohla v rámci této nabídky získat desetitisíce nových zákazníků, ale od července do současných dnů jich má přes 700. A to je pěkné číslo, uvážíme-li, že každé toto auto se během tří let dostane do druhého kola autobazarového prodeje a majitelé si pravděpodobně pořídí další auto... A tak to půjde pořád dál.

Tenhle kolotoč se točí a točí a každé auto, které se tam roztočí, je další velký výdělek pro značku. Takže na kolotoči si už můžete vybrat z několika značek. Nejnovější jsou Volkswagen a Opel.

Škoda Octavia - detail

Za kolik nakonec Škodovka pronajímá auta?

VW zatím s jediným autem

Je to trochu ostudné. Volkswagen totiž nabízí v rámci své nabídky jediný model, jedinou motorizaci a jedinou výbavu – Volkswagen Golf Sportsvan 1.2 TSI (63 kW) Comfortline. Omezení jsou dána dvěma roky proběhu a 20 000 najetými kilometry. Každý měsíc zaplatí zákazník 7777 Kč. V částce je povinné i havarijní pojištění (5% účast), pojištění skel, zimní kola a servis.

Opel je štědřejší

Velmi zajímavá nabídka je ovšem od Opelu. Ten společně s UniCredit Fleet Manegement vytvořil celý systém operativního leasingu pro soukromníky. Tady je opět základ 20 000 najetých kilometrů, ale na tři roky. Jenže výhodou je, že se lze domluvit prakticky na čemkoli. Víte, že za rok najezdíte víc než 20 000 km? Můžete si to domluvit. Víte naopak, že byste chtěli auto pronajímat déle než tři roky? Můžete si to domluvit. Stejně tak si můžete objednat lepší výbavu.

A jaké jsou ceny? Tak třeba Opel Corsa 1.2 (63 kW) Enjoy stojí měsíčně 6038 Kč. Opel Astra v kombíku v dieselem 1.6 DTL (81 kW) Enjoy stojí 7732 Kč měsíčně. Zajímavá je i nabídka na Opel Zafira Tourer 1.6 DTL (100 kW) Essentia za 10 151 Kč. V cenách jsou zahrnuty všechny věci jako u VW, ale navíc třeba i dálniční známka.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama