Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Laskomina z Koreje: kupé s twin-turbo

Jestli tohle bude pravda, jestli se tohle auto dostane na silnice, chceme být mezi prvními, kdo ho vyzkouší. O čem mluvíme? O novém Hyundai Genesis Coupé.
Vydáno: 10.04.2015
Hyundai HND-9 a
Hyundai HND-9 a
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V roce 2013 se na autosalonu v Soulu představil koncept Hyundai HND-9. Velmi, ale velmi líbivé kupé hned začalo vířit vody, že jde o nástupce vcelku oblíbeného velkého kupé stejného jména. Jenže dva roky utekly a stále se nic neděje. Proč? Protože nebyla ta vhodná doba. Problémy s odbytem korejské automobilky na mnoha trzích znamenaly, že plánovači podřadili nebo rovnou zatáhli ruční brzdu. Proto zpomalily vývoje hybridu a elektromobilu. A mezi těmi přibrzděnými skončilo i tohle krásné kupé.

Teď ale v jednom korejském autoblogu vyšla zpráva, že na autě se pracuje. Velmi pracuje. A že bude hned s trojicí motorů. Sice nepůjde o původně avizovaný osmiválec z Genesisu sedanu. Ale dostane základní dvoulitrový čtyřválcový turbomotor, šestiválec 3,6 litru a zcela nový V6 3,6 litru twin-turbo! A to by byla automobilová pecka.

Navíc se zdá, že auto bude i ve verzi N. Co to je? No tak BMW má divizi M, která připravuje M vozy, stejně jako sportovní speciály. Hyundai tak vytvořil vlastní sportovní divizi, která má název N. Ne, neděláme si srandu. Pokud jste o tom ještě neslyšeli, tak ta zpráva je už dva roky stará!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama