Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Lancer Evo X má problém, může shořet kvůli ruční brzdě

Majitelům Mitsubishi Lancer Evo X ročníků 2014 a 2015 se nedoporučuje používat parkovací brzdu při různých blbinkách „přes ručku“. Jednoduše by totiž jejich miláček mohl shořet.
Vydáno: 26.09.2015
Mitsubishi Lancer Evo X
Mitsubishi Lancer Evo X Autor: Mitsubishi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud patříte k těm, jež svého nadupaného mišáka rádi posílají do poweslidu „přes ručku“, pak se můžete dočkat nepříjemného překvapení v podobě náhlého požáru. Platí to pro modely ročníku 2014 a 2015, přičemž Mitsubishi ohlásilo svolávací kampaň.

Problém spočívá v tom, že mechanismus ovládání parkovací brzdy při divokém používání odírá ochrannou vrstvu palivové nádrže. Následně přichází koroze, která časem může vytvořit v nádrži díru, skrze niž palivo uniká ven. Pak už stačí menší jiskra, odhozená cigareta či divoké pálení pneumatik a oheň je na světě.

Problém vznikl po modernizaci montážní linky v továrně, kdy dělníci začali nedopatřením montovat do ostrých verzí lanceru přípravky parkovací brzdy určené pro běžné verze. Podle informací Mitsubishi se problém týká zatím asi 1500 exemplářů Lanceru Evo X, přičemž doporučuje výměnu vedení a kabelů ruční brzy co nejdříve. Při výměně technici také provedou kontrolu stavu nádrže a v případě nutnosti ji rovněž vymění.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama