Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Lamborghini Terzo Millennio se samo opraví. Italská vize budoucnosti

Lamborghini na novém konceptu Terzo Millennio ukazuje svou představu blízké budoucnosti supersportovních aut. Podle Italů musíme zapomenout na spalovací motory a připravit se na dnes ještě ne moc běžné technologie.
Vydáno: 08.11.2017
Lamborghini Terzo Millennio
Lamborghini Terzo Millennio Autor: Lamborghini
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Superkondenzátory, elektromotory a až neuvěřitelně odladěná aerodynamika. Tak nějak by se ve zkratce dala popsat budoucnost podle Lamborghini. Nový koncept, který italská značka představila, je přesně takový. Třetí tisíciletí tak bude sice mnohem rychlejší, ale puristé nejspíš zapláčou. Přijdou totiž o velké agregáty, které po nastartování naháněly husí kůži a během jízdy polykaly i patníky kolem silnic. Fosilní paliva jsou pro budoucnost prostě pasé.

 

 

Elektrická budoucnost

Jak to tedy ale bude vypadat? Pokud by studie Terzo Millennio jednou přišla do výroby, nabídla by lehké, ale extrémně pevné materiály a například také sadu výkonných elektromotorů. Každé jedno kolo by mělo vlastní elektromotor, což by znamenalo možnost nezávislé regulace každého kola zvlášť a tedy také extrémně rychlé a přesné průjezdy zatáčkou.

Lamborghini ale ví, že klasické baterie, kterými jsou elektromotory poháněny dnes, jsou prakticky už zastaralé. Předpokládá tak, že v době, kdy se podobná studie promění v realitu, budou k dispozici superkondenzátory, které jsou jak menší a výkonnější, tak je hlavně možné je dobít doslova za pár minut. Však už od nás víte, že na podobném typu baterie pracuje společnost Toshiba. Krom toho ale budou prý automobily budoucnosti vybaveny různými velmi chytrými systémy, které budou například schopny detekovat i větší poškození karoserie. V určitých případech ho navíc zvládnou i opravit. To by se u italského auta celkem mohlo hodit. :)

Že vám to zní jako scénář k nějakému béčkovému sci-fi? Nám také, ale když si uvědomíme, že ještě před nějakými 10 nebo 15 lety nám stejně zvláštně znělo slovo hybrid, potažmo elektromobil, vlastně nám Italové možná jen ukazují to, co pro naše vnuky bude standard.

Článek je zařazen v: Terzo Millennio , Lamborghini Terzo Millennio , budoucnost , elektromobil , elektromobilita
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama