Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Lamborghini Aventador zajelo Nordschleife pod sedm minut

Zajet severní smyčku Nürburgringu pod osm minut je umění. Pod sedm minut to umí jen ti nejlepší z nejlepších a vybavení těmi nejdokonalejšími vozy. McLaren P1, Porsche 918 Spyder a Lamborghini Aventador LP750-4 SV.
Vydáno: 22.05.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tohle auto bylo představené letos na autosalonu v Ženevě. Je o padesát kilogramů lehčí než standardní Aventador a má o padesát koní víc. Vidlicový dvanáctiválec tak ve výsledku dává 750 koní. Na stovku tak auto zrychlí za 2,8 sekundy a maximálka je 350 km/h.

A právě tahle italská bestie se dostala do rukou zatím neznámého jezdce, který měl za úkol otestovat nové pneumatiky Pirelli P Zero Corsa. Tak je otestoval. Solidně. Třeba před Flugplatzem brzdí z 260 km/h a rovinku Dottinger Hohe dává ve 325 km/h.

Výsledek celého kola je 6:59.73. Pro porovnání – Porsche 918 Spyder dal v roce 2013 tenhle okruh za 6:57. „Zřejmě dobrej oddíl.“

Renault Mégane RS 275 Trophy na okruhu

Přetahovaná pokračuje – Renault má zpátky rekord Nordschleife

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama