Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Lada 2104 to natře i Porsche 911

Víte, co je to v automobilovém žargonu sleeper (spáč)? To je auto, které vypadá pěkně nudně, ale pak mu řidič šlápne na plyn a ujede v oblaku prachu děsivou rychlostí pryč. A takový sleeper je právě tahle Lada 2104.
Vydáno: 09.06.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zdálky byste asi tenhle i u nás známý kočár jen těžko pokládali za něco jiného než za klasickou Ladu 2104. Mnozí by i zblízka měli problémy. Jenže pak by se podívali na kola (195/50 R15 Toyo R888) a možná by jim začalo něco vrtat v hlavě.

Zaťukání na sklo, abyste se mohli řidiče zeptat, co že to je, by vám udělalo další vrásky na čele. Žádné sklo. Plast. A ty blatníky! Vždyť jsou sice nenápadně, ale přece jen vytažené.

Lada 2104 Nissan Sylvia Foto:

Tak co je tedy pod kapotou? Budete se divit. Není to nic jiného než Nissan Sylvia. Někde je to S13, jinde S14. Třeba dvoulitrový motor pochází právě odtud a má označení SR20DET. O nárůst výkonu na 452 koní a 520 N.m se pak stará velké turbodmychadlo Garrett GT2871R. Navíc jsou tu kované písty Ross, odlehčené ojnice, nové vačky... Z Nissanu Sylvia pochází i převodovka a i podvozek. Předek S13, vzadu S14. Samozřejmě pořádně upravené a s těmi nejlepšími tlumiči. A co diferák? Ten je dělaný na zakázku.

Lada 2104 Nissan Sylvia Foto:

Uvnitř pak dostalo auto ochranný rám. Ale jinak – stále je to ta skvělá ruská Lada. Velký kufr, hodně prostoru na tehdejší dobu. I když přístrojovku s těmi budíky a manometry asi poznáte jen těžko.

Auto dokáže na silnici pokořit i takové vozy, jako je Porsche 911. Vždyť z nuly na stovku zrychlí za 4,6 sekundy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama