Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Květinový skútr Tulip má předjímat budoucnost

Tvůrci budoucích dvoustopých i jednostopých vozidel se při práci stále více podřizují ekologii a zohledňují vliv svých výtvorů na okolní prostředí. A je jen na nich, jaký styl použijí.
Vydáno: 02.08.2015
Tulip.
Tulip.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Zelených“ vozů a biků stále přibývá, je to stylový trend i nutnost pod tlakem byrokratických nařízení. Ekologické vozy jsou také vnímány jako krok od tradiční kultury spalovacích motorů, proto se designéři často pouštějí do avantgardních a neotřelých kreací. To je jen dobře, protože současné automobily jsou si navzájem podobné jako vejce vejci. Ovšem inspirovat se světem květin je přece jen docela unikátní záležitost.

A přesně z tohoto soudku je projekt elektrického tříkolového městského skútru Tulip. Ono jméno Tulip, tedy tulipán, jde dost výmluvné a přesně odpovídá designu skútru. Na svědomí jej má bulharský designér Ogňan Božilov. Charakter tulipánu skútru dávají čtyři ochranné štíty. Dva se vyklápějí podobně jako okvětní lístky květu tulipánu, což je efektní prvek, jen si nejsme jisti, zda také funkční a pro provoz bezpečný.

 

Jezdec za štíty sedí jako v chráněném kulometném hnízdě, ale jejich poloha a tvar spíše navozují nepříjemné pocity ze zavírajících se ostří nůžek. Jak by to vypadalo při čelním nárazu ani nepomyslet. Leda že by byly vyrobeny z nějakých ekologických lehkých a měkkých plastů, pak by nic nehrozilo. Nicméně se nám zdá, že při jízdě na tulipu by měl člověk pořád pocit, že si na něm každou chvíli pochutná slavná filmová masožravá Adéla. Bez slánky s pepřem by to tedy nebylo úplně ono.

skútr Tulip
skútr Tulip
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama