Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Zprávy

Krásný i bezpečný. Range Rover Velar zazářil v nárazových testech

O novém Velaru bylo napsáno již hodně. Doposud jsme však nevěděli, jak bezpečný bude. Je sice nízký a dlouhý, stále však jde o rozměrnou „krabici“, která určitě nemůže dopadnout dobře v případě, kdy srazíte chodce. Nebo je tomu jinak?
Vydáno: 05.10.2017
Range Rover Velar Euro NCAP 2

Velar jsme si už mohli vyzkoušet a udělal na nás dojem pohodlím i jízdními vlastnostmi. Poslední přírůstek do rodiny Range Roverů se ale také ukázal jako nesmírně bezpečný stroj. V ochraně dospělé posádky totiž získal 93 procentních bodů, což je jeden z nejlepších výsledků v historii měření vůbec. Ani v ochraně dětí či chodců však nezaostává. Mladé pasážéry ochrání výsledkem 85 procent, chodce i přes svou výšku 74 procenty a za bezpečnostní systémy si novinka vysloužila 72 procent.

Připraven i na spícího řidiče kamionu

Velar totiž nabízí oslnivou kombinaci asistentů, v nichž je zahrnuto nouzové brzdění s vyspělou detekcí chodců, které se ukázalo jako velice spolehlivé. Mohutné SUV však dokáže detekovat také nebrzdící auta řítící se zezadu a svou posádku tak včas připravit na náraz přitažením bezpečnostních pásů a snížením polohy sedadla. Právě tyto nehody, kdy například kamion nedobrzdí před kolonou, bývají mimořádně nebezpečné.

V balíčku vyspělých asistentů je dále automatické držení v pruzích, snímače únavy řidiče, inteligentní tempomat, který dokáže snižovat rychlost podle aktuálního dopravního značení, a dokonce také LED Matrix laserové světlomety. Pravdou je, že pro zákazníky Velaru je dost dobré pouze to nejlepší a musíme uznat, že automobilka v případě již čtvrtého Range Roveru v pořadí nic nepodcenila.

Reklama
Článek je zařazen v: Range Rover Velar, Velar, Euro NCAP, crash test, crash test Euro NCAP, Range Rover Velar nehoda, nový Velar, bezpečný Velar, nejbezpečnější Velar, zbrusu nový Velar, bezpečnost, nárazové testy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama