Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Krásný i bezpečný. Range Rover Velar zazářil v nárazových testech

O novém Velaru bylo napsáno již hodně. Doposud jsme však nevěděli, jak bezpečný bude. Je sice nízký a dlouhý, stále však jde o rozměrnou „krabici“, která určitě nemůže dopadnout dobře v případě, kdy srazíte chodce. Nebo je tomu jinak?
Vydáno: 05.10.2017
Range Rover Velar Euro NCAP 2
Range Rover Velar Euro NCAP 2 Autor: Euro NCAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Velar jsme si už mohli vyzkoušet a udělal na nás dojem pohodlím i jízdními vlastnostmi. Poslední přírůstek do rodiny Range Roverů se ale také ukázal jako nesmírně bezpečný stroj. V ochraně dospělé posádky totiž získal 93 procentních bodů, což je jeden z nejlepších výsledků v historii měření vůbec. Ani v ochraně dětí či chodců však nezaostává. Mladé pasážéry ochrání výsledkem 85 procent, chodce i přes svou výšku 74 procenty a za bezpečnostní systémy si novinka vysloužila 72 procent.

Připraven i na spícího řidiče kamionu

Velar totiž nabízí oslnivou kombinaci asistentů, v nichž je zahrnuto nouzové brzdění s vyspělou detekcí chodců, které se ukázalo jako velice spolehlivé. Mohutné SUV však dokáže detekovat také nebrzdící auta řítící se zezadu a svou posádku tak včas připravit na náraz přitažením bezpečnostních pásů a snížením polohy sedadla. Právě tyto nehody, kdy například kamion nedobrzdí před kolonou, bývají mimořádně nebezpečné.

V balíčku vyspělých asistentů je dále automatické držení v pruzích, snímače únavy řidiče, inteligentní tempomat, který dokáže snižovat rychlost podle aktuálního dopravního značení, a dokonce také LED Matrix laserové světlomety. Pravdou je, že pro zákazníky Velaru je dost dobré pouze to nejlepší a musíme uznat, že automobilka v případě již čtvrtého Range Roveru v pořadí nic nepodcenila.

Článek je zařazen v: Range Rover Velar , Velar , Euro NCAP , crash test , crash test Euro NCAP , Range Rover Velar nehoda , nový Velar , bezpečný Velar , nejbezpečnější Velar , zbrusu nový Velar , bezpečnost , nárazové testy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama