Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Krásný Ford GT ujel 17 kilometrů za 11 let. Nyní jde do dražby

U zajímavých sportovních vozů bývá nízký nájezd k vidění poměrně často. Dá se však vůbec hovořit o nájezdu, když je řeč o 17 kilometrech? Vždyť i průměrný číšník toho nachodí víc za jediný den. Ford GT má přitom k dispozici přes 550 koňských sil.
Vydáno: 22.11.2017
Ford GT nic neujel 1
Ford GT nic neujel 1 Autor: RM Sotheby's
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už jsme tu dlouho neměli takové auto. Tento 11 let starý Ford nikdy neviděl servis, kolemjdoucí na ulici jej nikdy neobdivovali a dle uvedených informací si dokonce nikdy nesáhl ani na rychlost 100 km/h. Zní to možná až trochu smutně, obzvlášť, když je řeč o ikonickém modelu GT z roku 2006.

V garáži, kde zoufale čeká na první pořádné svezení, se na 11 let zastavil čas. Nyní však svitl plamínek naděje. Dočká se brutální GT a konečně ho někdo prožene jak se sluší a patří? Možná ano, neznámý majitel se totiž nyní rozhodl své GT prodat. Do aukce půjde v dubnu příštího roku. Cena jistě nebude nízká, reinkarnovaný závoďák z LeMans inspirovaný modelem GT40 v průběhu desetiletí pořádně stoupl na ceně. Ovšem když si jej můžete pořídit ve zcela novém stavu? To se hned připlácí lépe.

Bílý s modrými pruhy

Aukční síň RM Sotheby’s Ford Lauderdale odhaduje, že unikátní kousek by k novému majiteli mohl putovat za částku mezi 300 a 350 tisíci dolarů, což je v přepočtu 6,6 až 7,7 milionu korun. Cena však ve finále klidně může být ještě o hodně vyšší. Bílo-modrý kousek k tomu má totiž všechny předpoklady.

Stojí na úžasných příplatkových kolech od BBS, má rudé brzdové třmeny, které mezi  milovníky tohoto stroje znamenají absolutní špičku, a v jeho kožených anatomických sedadlech ještě nikdo nikdy neseděl. Z vozu totiž nikdy nebyly vyjmuty ani přepravní igelity, kterými jsou sedadla ihned po dokončení výroby chráněna proti případným nečistotám.

Ptáte se na jedinečnost? Vozů Ford GT bylo v této generaci vyrobeno 4033 kusů a pouhých 726 z nich bylo bílých. A to se rozhodně počítá.

Článek je zařazen v: Ford GT , Ford GT na prodej , nový Ford GT , Ford GT v aukci , automobilová aukce , aukce , dražba , automobilová dražba , RM Sotheby's , levný Ford , ojetý Ford , Ford supersport , nejrychlejší Ford
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama