Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Krásný Ford GT ujel 17 kilometrů za 11 let. Nyní jde do dražby

U zajímavých sportovních vozů bývá nízký nájezd k vidění poměrně často. Dá se však vůbec hovořit o nájezdu, když je řeč o 17 kilometrech? Vždyť i průměrný číšník toho nachodí víc za jediný den. Ford GT má přitom k dispozici přes 550 koňských sil.
Vydáno: 22.11.2017
Ford GT nic neujel 1

Už jsme tu dlouho neměli takové auto. Tento 11 let starý Ford nikdy neviděl servis, kolemjdoucí na ulici jej nikdy neobdivovali a dle uvedených informací si dokonce nikdy nesáhl ani na rychlost 100 km/h. Zní to možná až trochu smutně, obzvlášť, když je řeč o ikonickém modelu GT z roku 2006.

V garáži, kde zoufale čeká na první pořádné svezení, se na 11 let zastavil čas. Nyní však svitl plamínek naděje. Dočká se brutální GT a konečně ho někdo prožene jak se sluší a patří? Možná ano, neznámý majitel se totiž nyní rozhodl své GT prodat. Do aukce půjde v dubnu příštího roku. Cena jistě nebude nízká, reinkarnovaný závoďák z LeMans inspirovaný modelem GT40 v průběhu desetiletí pořádně stoupl na ceně. Ovšem když si jej můžete pořídit ve zcela novém stavu? To se hned připlácí lépe.

Bílý s modrými pruhy

Aukční síň RM Sotheby’s Ford Lauderdale odhaduje, že unikátní kousek by k novému majiteli mohl putovat za částku mezi 300 a 350 tisíci dolarů, což je v přepočtu 6,6 až 7,7 milionu korun. Cena však ve finále klidně může být ještě o hodně vyšší. Bílo-modrý kousek k tomu má totiž všechny předpoklady.

Stojí na úžasných příplatkových kolech od BBS, má rudé brzdové třmeny, které mezi  milovníky tohoto stroje znamenají absolutní špičku, a v jeho kožených anatomických sedadlech ještě nikdo nikdy neseděl. Z vozu totiž nikdy nebyly vyjmuty ani přepravní igelity, kterými jsou sedadla ihned po dokončení výroby chráněna proti případným nečistotám.

Ptáte se na jedinečnost? Vozů Ford GT bylo v této generaci vyrobeno 4033 kusů a pouhých 726 z nich bylo bílých. A to se rozhodně počítá.

Reklama
Článek je zařazen v: Ford GT, Ford GT na prodej, nový Ford GT, Ford GT v aukci, automobilová aukce, aukce, dražba, automobilová dražba, RM Sotheby's, levný Ford, ojetý Ford, Ford supersport, nejrychlejší Ford
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama