Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Krásné staré škodovky se předvedou na víkendové přehlídce elegance

Nadcházející víkend bude patřit jedinečným youngtimerům a veteránům, které standardně na silnicích nepotkáte. Na zámku Loučeň totiž proběhne unikátní akce s názvem Chateau Loučeň Concours d´Elegance.
Vydáno: 02.06.2017
Škoda 935 Dynamic
Škoda 935 Dynamic Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Barvy škodovky bude hájit trojice veteránů přímo ze Škoda Muzea. Jde o proudnicový prototyp Škoda 935 Dynamic, Škoda Superb 4000 s vidlicovým osmiválcem a úspěšný vůz střední třídy z poloviny 30. let Škoda Rapid.

Asi nejzajímavějším kouskem je ten první jmenovaný. Škoda 935 Dynamic je automobil unikátní koncepce s dvoulitrovým motorem před zadní nápravou, poháněnou prostřednictvím elektromagneticky řazené převodovky Cotal, který byl od čtyřicátých let používán v běžném provozu. Jeho současná podoba, v maximální míře věrná původnímu provedení, představuje výsledek dlouholeté pečlivé práce restaurátorských dílen Škoda Muzea a špičkových českých specialistů.

Škoda Auto na Chateau Loučeň Concours d´Elegance
Škoda Auto na Chateau Loučeň Concours d´Elegance
Škoda Auto

Neméně zajímavý je ale i model Superb. Ten nabídne doslova impozantní vnější rozměry 5700 x 1800 x 1750 mm. Ve své době se jednalo o první vidlicový osmiválec značky Škoda, který při objemu 3991 cm3 disponoval výkonem 96 koní a limuzínu zrychlil až na 135 km/h.

Chcete-li tyto a jiné automobilové skvosty vidět naživo, vyrazte v sobotu nebo v neděli na zámeček Loučeň. Všechny důležité informace o akci naleznete zde.

Článek je zařazen v: Škoda Auto , Škoda Rapid , Škoda 935 Dynamic , Chateau Loučeň Concours d´Elegance , Škoda Superb 4000
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama