Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Krásná Lancia Delta Integrale. Slavný hudebník prodává dokonalý kus

V 80. letech patřila do kategorie monster skupiny B a trápila soupeře i své řidiče. Stala se italskou legendou, která dodnes fascinuje. Jedna taková zářivě rudá bestie, kterou vlastnil slavný zpěvák, je nyní na prodej.
Vydáno: 14.07.2017
Lancia Delta Integrale má dnes cenu přes milion.
Lancia Delta Integrale má dnes cenu přes milion. Autor: Silverstone Auctions
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

80. léta byla na extrémní závodní stroje velmi plodná. Vedle takové legendy, jakými jsou třeba Audi S1 Quattro, Ford RS200, Opel Manta nebo třeba Porsche 911 SC RS, byla hvězdou světa rallye právě Lancia s ostrou verzí Delty, která nesla označení S4. Tu dnes ale necháme spát a představíme si její slušnější, ale neméně zajímavou verzi Deltu Integrale Evo II.

Lancia Delta byla původně tak trošku nudným rodinným autem, které ale vynikalo slušnými jízdními vlastnostmi. I proto jí byli zákazníci schopni odpustit, že měla spotřebu jako malý tank. Jenomže vývojáři se rozhodli tohle nudné auto přetvořit v bestii, která soupeřům vytře zrak. A povedlo se to v roce 1987, kdy byla do rallye uvedena verze Lancia Delta HF 4WD. Spíchnutá na koleni, nedokonalá a neodladěná, i tak porazila do té doby zavedené soupeře a technici Lancie postupně začali vychytávat chyby a auto ladit k dokonalosti.

Bestie, které braly životy

Úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat a Lancia, ovšem už v konečné závodní verzi Delta HF Integrale, vyhrávala, co mohla. Jen pro příklad. Z jedenácti pořádaných závodů WRC získala v roce 1998 rovnou deset vítězství. Jenomže spolu s vysokým výkonem, šílenou rychlostí a odvážnými piloty skupina B a tím i Delta zabíjela nejen jezdce, ale i diváky. Po několika smrtelných nehodách FIA dokonce tuto skupinu zakázala. A možná i to udělalo z tohoto auta kult, který přetrvá dodnes.

O tom, že Lancia Delta Integrale Evo II je prostě kus báječného auta, svědčí i fakt, že si ho pořizují většinou jen ti, kteří ví, jaká historie je za ním. Jedním hrdým majitelem je i slavný muzikant, který si říká Jamiroquai. Pokud ho nemůžete zařadit, pak ho připomeneme prvenstvím v tabulce Top Gearu, která měřila časy celebrit na okruhu v běžném autě. Jay Kay, jak si dotyčný říká, je skvělým jezdcem a také vášnivým sběratelem aut, který je proslulý pro svůj velmi vytříbený vkus.

 

Červená italská krása

Tuto Lancii z roku 1994 koupil Jay Kay v roce 2009 a investoval do ní v přepočtu asi 300 tisíc korun. Kromě nutných oprav prošla také renovací, a tak je její stav dnes absolutně perfektní. I všech 215 koní pod kapotou je prý ve skvělé kondici, ale sám Jay Kay měl auto spíše vystavené, než že by s ním jezdil. A teď může být tato sexy červená Italka vaše. 29. a 30. července ji v dražbě nabídne aukční dům Silverstone Auctions. Cena auta je v tuto chvíli odhadnuta na částku v přepočtu zhruba milion korun. A to je podle nás velmi slušná cena, která se ale během samotné aukce může rychle vyšplhat úplně někam jinam.

Článek je zařazen v: Lancia , Lancia delta , Lancia Delta Integrale Evo II , legenda , prodej , aukce , Jay kay , Jamiroquai
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama