Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Královna škodovek. Na prodej je exkluzivní originál Škody 130

Přezdívalo se jí Porsche východu a patří mezi nejslavnější modely značky Škoda. 130 RS je pro některé modla, která má dnes hodnotu malého bytu. Toužíte po ní? Může být vaše, jen si pro ni budete muset dojet na Slovensko a zaplatit majlant.
Vydáno: 05.07.2017
Škoda 130 RS
Škoda 130 RS Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Škoda 130 RS, jeden z nejúspěšnějších závodních vozů 70. a 80. let, oslavil před dvěma lety kulaté čtyřicáté narozeniny. Sbíral ocenění v rallye i okruhových závodech, přičemž největšími úspěchy byla vítězství v mistrovství Evropy cestovních vozů v roce 1981 a také dvojité vítězství v Rallye Monte Carlo 1977 v kategorii do 1.300 cm3. Vůz poháněl motor o objemu 1,3 litru s ventilovým rozvodem OHV o výkonu až 140 koní. Jeho maximální rychlost byla i dnes velmi slušných 220 km/h.

Konstrukce motoru, určeného pro závody, se vyznačovala hlavně dvěma dvojitými karburátory Weber, osmikanálovou hlavou válců a mazáním se suchou klikovou skříní. Blok motoru byl z hliníkové slitiny, hlava válců ze šedé litiny. Okruhová verze měla čtyřstupňovou převodovku. Zpočátku existovala také verze s pěti rychlostmi, která však od roku 1976 nebyla kvůli homologačním předpisům používána.

Zatím bez zájemce

Už jsme vás dostatečně navnadili? Pak nám dovolte, abychom vám představili báječně zrenovovaný originál Škody 130 RS, který je na prodej v Lietavskej Lúčke na Slovensku. Renovaci, která se dělala od prvního do posledního dílu, má na svědomí společnost Royale Chrome. Podle fotografií to vypadá, že vůz je v podobám stavu, jako když vyjel z továrny. Prodejce k vozu přidává veškeré podrobnosti ohledně oprav, ale historii auta si zatím nechal pro sebe.

Víme jen, že si ho cení na 54 tisíc eur, tedy zhruba 1,5 milionu korun. Zatím na auto nejsou žádné nabídky a pokud si případnou koupi chcete nechat projít hlavou, čas máte jen do konce tohoto týdne.

Článek je zařazen v: Škoda 130 RS , prodej , dražba , Škoda Auto , EBay , 130 RS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama