Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Kousek od Ostravy je nový závodní okruh. Můžete ho zkusit i vy

Milovníci rychlé jízdy musí v Česku buď na okruh do Mostu, nebo do Brna, další dráhy ve Vysokém Mýtě či Sosnové jsou už poměrně malé. Z těch zahraničních byl zatím snadno dostupný jen Slovakiaring, teď však vyrostl nový závodní okruh hodinu od Ostravy.
Vydáno: 31.07.2017
Kousek od Ostravy je nový závodní okruh
Kousek od Ostravy je nový závodní okruh Autor: Silesiaring
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

A právě ten Slovakiaring nám hodně připomíná. Okruh se jmenuje Silesia Ring a jak už jeho název napovídá, najdete ho ve Slezsku, konkrétně u obce Kamień Śląski, nedaleko polského města Opole. Postaven byl na původním letišti, takže nečekejte nějaká výrazná stoupání a klesání. Okruh je ale i přesto plný různých technických pasáží a náročných zatáček. Těch je dohromady 15, z toho 9 pravých a 6 levých. Nabídne také 730 metrů dlouhou rovinku, na které mohou výkonná auta nebo motocykly v pohodě překonat 200 km/h. Celkem pak okruh měří 3 636 metrů.

Z Prahy je nějakých 330 kilometrů, ale z Ostravy asi 110 kilometrů, tedy asi hodinu času. I tento polský okruh pořádá jízdy pro veřejnost, jen to mají vymyšlené trochu jinak, než jsme u nás zvyklí. Pokud o účasti na takových volných jízdách uvažujete, pak nejprve navštivte webové stránky okruhu. Tam pak hledejte pojem Open Track. Vedení okruhu těchto veřejných jízd moc nenabízí, a navíc na ně vypsalo velmi omezená místa, a to v počtu pouhých 25 aut.

Je potřeba se předem zaregistrovat a rovnou také zaplatit 490 zlotých, tedy asi 3 000 Kč. Za to dostanete asi hodinu a půl jízdy po okruhu. K dispozici vám pak bude vybavený paddock, nicméně za další poplatek si můžete půjčit třeba i profesionální telemetrii nebo si můžete zaplatit instruktora, který vám bude pomáhat zlepšovat vaše závodní řidičské schopnosti. Mimochodem, právě to můžeme s čistým srdcem doporučit. Taková rada profesionála je totiž k nezaplacení. :)

Článek je zařazen v: závodní okruh , autodrom , Silesiaring , Polsko , letiště , okruh
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama