Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Konečně! Praha místo rozdávání pokut otevře velký parkovací dům

Po letech průtahů, vytáček a slibů to vypadá, že se Pražané a zejména lidé dojíždějící za prací konečně dočkají. Kromě parkovacích zón, automatů a přehnaně aktivních výběrčích pokut přibude také místo, kde lze bez problémů zaparkovat.
Vydáno: 21.06.2017
Parkoviště
Parkoviště Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zbrusu nový velký parkovací dům pro 1500 až 2000 vozidel by měl stát na pražském Zličíně, koknkrétně poblíž metra. Podle městské rady, která už schválila usnesení o jeho stavbě, by velkokapacitní dům měl být v provozu nejpozději do roku 2019. Současně s touto stavbou ale bude potřeba také upravit přilehlé komunikace, postavit nové a přibýt by měly také dva mosty.

Včera bylo pozdě

Takových parkovišť by v Praze ale bylo potřeba mnohem víc. Jen na Zličín za prací dojíždí velké množství řidičů, kteří v současné době nemají kde parkovat. Doposud dojíždějící mohli svá auta nechávat jen na jednom malém parkovišti na Zličíně, kde je 150 míst, v Nových Butovicích, kde je to podobné, nebo v Radotíně, kde je parkoviště P+R s 237 místy.

A to je poté, co Praha 5 zavedla parkovací zóny, zoufale málo. Řidiči tak nenechávají svá auta na okraji Prahy, ale pokračují do centra, kde se tak častěji tvoří kolony a s parkováním je tu větší problém než dříve. Právě to by měla nová parkovací místa vyřešit.

Další P+R parkoviště i na druhém konci Prahy

Podle vedení města se ale dočkají i řidiči na Černém mostě a Opatově. Ti sice mohou nechávat svá auta na funkčních P+R parkovištích na Chodově nebo až na Černém mostě, ale ta jsou také přetížená. Konkrétní datum, kdy by tato parkoviště měla být postavena, ale zatím nikdo nezveřejnil.

Ještě dodáme, že pokud parkoviště typu P+R, která jsou zahrnuta do Pražské integrované dopravy, použijete a koupíte si přímo na nich jízdenku MHD, máte parkování zcela zdarma.

Článek je zařazen v: P+R , parkoviště , placené parkoviště , Praha , Zličín , Černý Most , Chodov , parkování , placené parkování , parkoviště typu P+R
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama