Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Konec zapadnutých mobilů. Toyota vyřešila černou díru mezi sedačkami

Ten malý otvor mezi sedačkou a středovým tunelem je snad v každém autě prokletý. Co jednou schvátí, to už bez poškrábaných prstů nenavrátí. Toyota má ale nápad, jak tento zdánlivě banální problém jednou pro vždy vyřešit.
Vydáno: 13.08.2017
Interiér Toyoty GT86.
Interiér Toyoty GT86. Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak už to u podobných a dlouho zažitých problémů bývá, řešení je až neuvěřitelně jednoduché. Je až s podivem, že to někoho nenapadlo dřív. Brzy se konečně možná dočkáme toho, že až nám zase upadne mince, žvýkačka nebo třeba platební karta do té temné mezírky mezi sedačku a středový tunel, nebudeme muset složitě posouvat sedadlo tam a zpět a lámat si ruku u složitého vyndávání zatoulaného předmětu.

Princip patentu Toyoty spočívá v plastových sběračích, které zapadnutý předmět nasměrují tak, aby dopadl do speciálních sběračů pod sedačkou. Ty by navíc měly být poháněné elektřinou, takže si vše, co zapadne do mezery, pohodlně přisunete až k sobě. Zní to dobře, co myslíte? Jde ale zatím jen o patent, tedy nápad, který se do výroby nemusí vůbec dostat. I my bychom se ale za toto chytré řešení přimlouvali. Už i mobilní telefony jsou tak úzké, že v této černé díře mizí jedna radost. A jejich vysvobozování je jen pro silné povahy.

Článek je zařazen v: Toyota , sedačky , interiér , řešení , chytré řešení , černá díra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama