Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Konec sebevražedným teroristům! Tímhle neprojedou

Terorista v náklaďáku naloženém výbušninami. Dosud černá můra všech ambasád v „horkých“ válečných oblastech. Teď se ale blýská na lepší časy. Byla vyvinuta nová bariéra, která nepropustí žádné auto.
Vydáno: 16.10.2014
Bariera proti teroristům - gif
Bariera proti teroristům - gif
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Firma A&M Transportation Institute získala od Ministerstva obrany zakázku na vývoj nových bariér proti automobilům a především proti velkým nákladním vozidlům, které ohrožují jejich ambasády. Je to důležitá zakázka. Vždyť dodnes bylo během 1998 bombových útoků zabito v zahraničí přes 200 občanů USA a zničeny byly dvě ambasády.

Zabezpečení perimetru kolem ambasády je problematické. Omezení průchodu lidí, jejich kontroly a neustálé hlídkování může omezit sebevražedné atentátníky s připevněnými bombami na těle. Ale co takový atentátník, který sedí v rozjetém nákladním voze naloženém až po okraj výbušninami? Ty ani betonové nebo kovové zátarasy nezastavily.

 

IMI Combat Guard

Combat Guard: Nejbrutálnější izraelský teréňák

 

A tak v A&M Transportation Institute vyvinuli novou bariéru, která by měla během několika měsíců být instalována na mnoha ambasádách USA ve světě. Jde o velkou železnou trubku o průměru 30 cm, která je zazděná do betonového základu. Od jedné základny ke druhé má pět metrů. Světlá výška je 45 cm.

Test vyzněl dost jasně. Proti této překážce se rozjel nákladní automobil naložený fiktivními výbušninami rychlostí 80 km/h. Porážka byla drtivá. Jen se sami podívejte na video.

 

 

Firma nyní vyvíjí další generaci, která by mohla být delší (až deset metrů) a nižší. Plánuje se, že všechny bariéry budou na místo určení dopraveny a tady za pomoci pracovníků firmy také zabetonovány. Výhodou je, že zábrany mohou být stavěny vedle sebe, ale i za sebou s překladem. Takže vzniknou jakési přirozené smyčky, kterými vozy neprojedou, ale budou se zde dát vytvářet přirozená kontrolní stanoviště.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama