Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Koncept Mini Superleggera by mohl jít do výroby. Pracuje se na tom

Z nejvyšších kruhů vedení BMW se doneslo, že koncept Superleggera od Mini by se mohl dostat do sériové výroby.
Vydáno: 17.07.2015
Mini Superleggera.
Mini Superleggera. Autor: Mini
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V minulém roce návštěvníky Concorso d’Eleganza Villa d’Este nebo pařížského autosalonu udivoval svými tvary a proporcemi Mini Superleggera Vision Concept. Nicméně to vypadalo jako další designové cvičení pro výstavy a později firemní muzeum. Teď to ale vypadá, že by se superleggera mohla dostat na výrobní linku. Peter Schwarzenbauer z vedení BMW totiž prohlásil, že se ve firmě usilovně pracuje na tom, aby se tak stalo. Nic ale není jisté, zelenou superleggera ještě definitivně nedostala.

Pokud by se nakonec vyráběla, první exempláře by byly k mání v roce 2018 či 2019. Vznikl by tak zdatný konkurent Mazdě MX-5 s délkou těsně přes čtyři metry a karosérií z hliníkových slitin a kompozitů. Jisté je, že případná sériová podoba superleggery by byla postavena na standardní platformě Mini označované jako UKL. To by tedy znamenalo, že by šlo o předokolku, v úvahu by snad připadala i čtyřkolka. Pod kapotou se objeví taktéž u Mini už známé přeplňované tří a čtyřválce, benzínové i naftové.

 

Altenativou by však mohl být i hybridní pohon, který by nejspíše vycházel z konceptu, jenž se uplatnil u hybridního BMW 2 Active Tourer. To znamená zážehová patnáctistovka o výkonu 100 kW pohánějící přední nápravu a elektromotor o výkonu 65 kW starající se o pohon zadní nápravy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama