Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Kombík a Ferrari? Ano, jde to dohromady

Užitkové verze se mezi sportovními vozy příliš nevyskytují, ale existují výjimky. Patří mezi ně i unikátní Ferrari 365 GTB/4 Daytona Shooting Brake.
Vydáno: 08.09.2015
Ferrari 365 GTB/4 Daytona Shooting Brake.
Ferrari 365 GTB/4 Daytona Shooting Brake. Autor: Hexagon Classics
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Příznivci Ferrari mají možnost pořídit si praktičtější model, který má poněkud větší zavazadlový prostor. Je jím shooting brake Ferrari FF. Ale již dlouho před ním vznikl jiný vůz s touto karosářskou podobou. Ovšem jde o vůz upravený na zakázku - Ferrari 365 GTB/4 Daytona Shooting Brake z roku 1972.

V původní podobě tato daytona s číslem karosérie 15275 vznikla jako osmistá pátá v pořadí. Dostala se do dealerství Chinetti Motors v USA, kam si v roce developer Bob Gittleman přišel pro něco speciálního, jak se vyjádřil. Daytonu tak poslali na úpravu do Anglie k firmě Panther Westwinds, kde z ní udělali opravdový unikát podle návrhu Luigiho Chinettiho juniora a Gena Garfinkleho. V zimě 1975/76 si přestavěný vůz Gittleman vyzvedl a používal jej dalších pár let, než jej v roce 1980 prodal. Pak se ocitl v několika sbírkách různých majitelů, až se minulý rok dostal ke společnosti Hexagon Classics, jež se specializuje na unikátní veterány. Tam vůz zrestaurovali a nyní je na prodej.

Pohání jej stejný motor, jako klasické daytony, tedy vidlicový dvanáctiválec o objemu 4,4 l a výkonu 263 kW. Vůz váží jen 1200 kg, takže dokáže zrychlit z nuly na sto za 5,5 s a rozjede se na 280 km/h. Zvláštností jeho karosérie shooting brake je prosklená záď, která se neotvírá. Místo toho slouží k přístupu do zavazadlového prostoru boční výklopná okna.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama