Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Kolem Světa autem, vlakem i lodí! Co bude rychlejší?

Dva dny můžete proležet u televize nebo díky našim tipům navštívit další zajímavá místa České republiky, o nichž jste nevěděli a která voní benzínem!
Aktualizováno: 24.11.2017
Chevrolet International II s platformou GM A
Chevrolet International II s platformou GM A
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Světový podvozek

Poselství našich tipů na výlet zní: Není nutné zcestovat celý svět, abyste poznali vynálezy, které psaly dějiny. Automobilky se teď kupříkladu chlubí sdílením podvozků, jako by objevily Ameriku. Přitom právě v USA tento způsob výroby používali už ve třicátých letech minulého století. Chevrolet Capitol, sdílející široce rozšířenou platformu GM A, nabízel hned osm(!) karosářských verzí. Právě tento veterán z roku 1926 si kromě jiných zajímavých exponátů můžete prohlédnout v Muzeu historických vozidel Pořežany http://www.muzeum.wz.cz/.

Rybník Svět u Třeboně
Rybník Svět u Třeboně
www.trebonsko.cz

Světový patent

Jak jste měli možnost vidět ve speciálu z Tokyo Motor Show  http://cool.iprima.cz/porady/autosalon/45-epizoda-6, není tam není problém utratit všechny peníze, přijít o manžela a ještě se zbláznit. V době konfliktu s KLDR jde navíc o horkou půdu. Kus nefalšovaného Japonska najdete ale i v jihočeské Třeboni. Má zdvihový objem 2600 ccm, čtyři válce, pohon všech kol a původně šlo o offroad Isuzu Trooper. Díky nápadu jedné české firmy nyní objede s mnoha rodinami za chvíli téměř celý (rybník) Svět. A tady máte důkaz https://www.trebonsko.cz/vlacek-trebonacek. Komu hybrid auta a vlaku nevoní, může zkusit stejně jako my úzkokolejku v 30 kilometrů vzdáleném Jindřichově Hradci http://jhmd.cz/ .

Český vynález: z offroadu Isuzu Trooper MK1 udělat výletní vláček
Český vynález: z offroadu Isuzu Trooper MK1 udělat výletní vláček
https://www.wikipedia.org/
Penzion U Starých Sádek
Penzion U Starých Sádek
www.ustarychsadek.cz

Tip na ubytování

Kdo chce potkat VIP, volí chatu či stan v některém z kempů poblíž známé pláže Ostedne http://www.plazostende.cz/. Pokud však vyrážíte s celou rodinou, doporučujeme něco komfortnějšího jako penzion U Starých sádek http://www.ustarychsadek.cz/ A nezapomeňte se svézt lodí http://www.lodnidoprava.info/. Koncekonců jde o nejrychlejší způsob, jak objet celý Svět!

Autor textu: Expert Dan

Článek je zařazen v: tip na výlet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama