Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Koenigsegg roztrhal rekord Bugatti Chiron. Starým autem

O švédských hypersportech ví dnes už celý svět. Na počátku byl přitom jen smělý sen jednoho muže, který chtěl vyrobit svůj vlastní supersport. Dnes jeho vozy překonávají v rychlosti úplně všechny a nyní je jasné, že se s nimi nemůže měřit dokonce ani Bugatti.
Vydáno: 09.10.2017
Koenigsegg Agera RS rekord 5
Koenigsegg Agera RS rekord 5 Autor: Koenigsegg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bugatti se jen před pár dny vytasilo se světovým rekordem, když jeho novinka překonala dosavadní milníky historie rychlosti. Za volantem rekordního Chironu seděl Juan Pablo Montoya, který dodnes drží prvenství s nejrychlejším kolem ve Formuli 1. O publicitu tedy rozhodně nouze nebyla. Chiron zvládl zrychlení z 0 na 400 km/h a následné zastavení na nulu za 41,96 sekundy. Podobná dynamika byla přitom ještě před pár lety zcela nemyslitelná. Jak na to ale zareagovali Švédové?

Rozdíl třídy

Koenigsegg se rozhodl jednat. Když může Bugatti, tak oni přece také! Vše pro jistotu natočili, protože si byli jistí, že jejich Agera RS, která přitom ani zdaleka nepatří k tomu nejrychlejšímu ze švédské stáje, bude rychlejší. Jak to celé dopadlo? Agera RS s výkonem jednoho megawattu, která je ve výrobě už od roku 2015, rychlejší skutečně byla. A pozor - ne jen o nějakých pár desetin!

Koenigsegg disciplínu 0-403-0 km/h zvládl s časem 36,44 sekundy, což znamená, že Bugatti dostalo výprask rozdílem třídy. Šestisekundové manko je totiž obrovská potupa a jen svědčí o tom, že hmotnost hraje i při takovémto výkonu zcela zásadní roli. Agera RS je totiž o stovky kilogramů lehčí, díky čemuž si vystačí i s menším výkonem. Ale jak říkáme, Koenigsegg má v záloze ještě rychlejší kousky, tak třeba to brzy zkusí i s nimi.

Článek je zařazen v: Agera RS , Agera , Koenigsegg Agera , Koenigsegg Agera RS , nejrychlejí Koenigsegg , nejrychlejí auto , nejrychlejší vůz , supersport , hypersport , Bugatti Chiron , 0-400km/h , 0-400-0km/h , 0-300km/h , bitva titánů
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama