Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Kodiaq versus zeď. Podívejte se, jak dopadla největší Škoda

Škoda Kodiaq prošla nárazovými zkouškami v rámci bezpečnostních testů Euro NCAP. A protože si mnoho lidí kupuje SUV právě kvůli bezpečnosti, jsou výsledky těchto testů velice důležité.
Vydáno: 31.05.2017
Škoda Kodiaq prošla nárazovými testy.
Škoda Kodiaq prošla nárazovými testy. Autor: Euro NCAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Škoda Kodiaq rozšířila řadu modelů mladoboleslavské automobilky, které se mohou chlubit plným počtem pěti hvězd za bezpečnost. Už v minulosti prošly testy Euro NCAP bez ztráty květinky také modely Citigo, Fabia, Yeti, Rapid, Octavia a Superb. Z aktuálních zkoušek si sedmimístné SUV odneslo hodnocení 92 % za ochranu dospělých, 77 % za ochranu dětí, 71 % za ochranu chodců a 54 % za asistenční systémy. Kompletní hodnocení včetně výsledkové zprávy ke stažení najdete na stránkách Euro NCAP.

V Evropě se takové výsledky můžou zdát jako samozřejmost, nedávný propadák nejlevnější verze Dacie Duster určené pro Indii však ukázal, že to tak rozhodně není všude. Pochvalu si Kodiaq od inspektorů získal zejména za ochranu dospělých při čelní srážce a příkladně si vedl také při bočním nárazu. Zdraví posádky nebylo ohroženo ani při nárazu zezadu, většímu zatížení byl vystaven pouze krk dětí na zadním sedadle.

Navzdory svým rozměrům je Kodiaq šetrný také k chodcům, zejména v oblasti nárazníku a kapoty. Během testů také vůz dokázal sám zastavit při hrozící srážce, a to jak před autem, tak před přecházejícím chodcem. Na vše se můžete podívat ve videu:

 

Trochu jiným testem odolnosti prošel Kodiaq před časem také v rukou českých policistů. Ti tehdy předvedli zákrok proti agresivnímu chuligánovi, který se na největším SUV české značky vyřádil s tyčí v ruce. Výsledky sice nebyly tak zničující jako nárazové zkoušky NCAP, i tak si však vůz ze souboje odnesl řadu nepěkných šrámů.

Škoda Kodiaq posloužila při policejním tréninku.

Výtržník rozmlátil Kodiaq tyčí, k zemi ho poslal paralyzér

Článek je zařazen v: dopravní nehoda , bezpečnost , Škoda Kodiaq , SUV , Euro NCAP , testy bezpečnosti
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama