Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Kodiaq RS přijde už příští rok. Dostane ostřejší motor i vzhled

Mluví se o tom už docela dlouho, nyní se však rychlá verze Škody Kodiaq zdá být zase o něco jistější. Na trh by měla dorazit už příští rok a od běžných Kodiaqů se bude lišit zejména výkonným naftovým motorem a sportovnějším vzhledem.
Vydáno: 04.09.2017
Sportovnější provedení Škodě Kodiaq sluší.
Sportovnější provedení Škodě Kodiaq sluší. Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zatím naposledy přinesl zaručené zprávy o rychlém Kodiaqu letos v lednu respektovaný magazín EVO. Od té doby bylo chvíli ticho, nyní se však přidal také časopis Autocar s čerstvými informacemi. Podle jeho zdrojů má být nyní ve vývoji nejen naftová, ale možná i benzínová verze rychlého SUV. Hlavní role má nicméně patřit dieselu se „spoustou točivého momentu“.

To by odpovídalo předchozím nadějným zprávám o instalaci dvoulitrového BiTDI z Passatu či Tiguanu o výkonu 240 koní a točivém momentu celých 500 Nm. Tiguanu tento motor stačí ke zrychlení na 100 km/h za 6,5 sekundy. Ve hře je ovšem stále také slabší motor z naftové verze Octavie RS o výkonu 184 koní, se kterým Octavia jede 232 km/h a na stovku zrychlí za 7,9 sekundy.

Standardem bude pohon všech kol a vylepšení se dočká také vnější design. Agresivnější přední nárazník, větší nasávací otvory, speciální kola či lišty kolem masky a oken mají vůz odlišit od běžných Kodiaqů. Naopak uvnitř se údajně dají čekat spíš malé změny a drobná stylová vylepšení. V Číně se navíc příští rok mají dočkat i provedení kupé se splývavou střechou, v našich končinách je to ale nejisté.

Velká modelová obměna

Škoda chce v příštích letech nabízet alespoň dva nové modely nebo výraznější modernizace těch stávajících každý rok. Tou první novinkou má být příští rok právě Kodiaq RS, kterému bude sekundovat facelift Fabie. U ní můžeme očekávat spíše menší změny, které budou zahrnovat LED světla či nové asistenty a technické vychytávky.

V roce 2019 přijde řada na Superb, který se taktéž dočká modernizace vzhledu a výbav. Navíc se stane vůbec první hybridní škodovkou, do nabídky totiž zamíří i s ekologickým pohonem odvozeným od Passatu GTE. Benzínový čtyřválec 1,4 litru doplní elektromotor, celkový výkon přesáhne 200 koní a vůz by měl ujet několik desítek kilometrů čistě na elektřinu.

Následně se má náhrady dočkat Rapid Spaceback. Nový vůz bude postavený na skvělých základech nové Ibizy či Pola, oproti Rapidu však bude širší a nižší, s agresivnějším postojem a výraznějšími tvary. Poté doplní Kodiaq a Karoq třetí malé SUV Škoda, které bude příbuzné s novým SEATem Arona. V roce 2020 pak přijde čas na zcela novou Octavii a první elektrickou škodovku odvozenou od studie VISION E.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama