Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Kladivo na Autobahn. Takhle zrychluje Passat se 480 koní

Doba zvučných šestiválců v útrobách Volkswagenů sice již minula, to ale neznamená, že s těmi novými musí být nuda. Své o tom ví německý úpravce HGP, který se na vozy VW zaměřuje dlouhá léta.
Vydáno: 23.06.2017
VW Passat HGP
VW Passat HGP Autor: HGP-Turbo.de
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Současný Volkswagen Passat si můžete objednat buď s nudným motorem, který potěší zejména spotřebou paliva, nebo s jednotkami, které tak úplně nudné nejsou. V takovém případě máte na výběr ze dvou variant. Buď z dvojitě dopovaného dvoulitru TDI s výkonem 176 kW, nebo vrcholného motoru 2.0 TSI naladěného na 206 kW. Oba motory jsou svým projevem zcela odlišné a Passat s nimi dostává úplně jiný charakter.

Jenomže co když vám ani jeden ze zmíněných motorů nestačí a chipovat naftu se vám nechce? Je tady řešení. A Passat s ním na 100 km/h vystřelí již za 4,5 sekundy, přičemž maximální rychlost se nápadně přiblíží 300 km/h. Však se podívejte na přiloženém videu:

Jen u chipu nezůstalo

Dlouholetý úpravce vozů VW, společnosti HGP, se pustila do svého služebáku, kterým není nic jiného než poslední generace Passatu Variant s vrcholným motorem 2.0 TSI. Vyměnila sání, filtry, svody, řeč ale přišla také na katalyzátor, který má nyní průměr 130 milimetrů, a aby toho nebylo málo, dostal rodinný Passat také úplně nové turbodmychadlo se senzorem regulujícím plnící tlak na třech barech! Použité turbodmychadlo je totiž schopno snést až 200 tisíc otáček…

Aby Passat fungoval jako celek, musela přijít řada také na podvozek, z něhož byly odňaty původní tlumiče, standardní mezinápravová spojka a samozřejmě také brzdy. Passat Variant 2.0 TSI HGP tak stojí na podvozku od KW, brzdách z Golfu R a samozřejmě lepších kolech, která mu dopomáhají k výrazně vyšší ovladatelnosti. Výsledkem všech úprav je tedy oslnivých 480 koní a 600 Nm točivého momentu, které si rozhodně zaslouží uznání.

Kolik bude celá sranda stát, prozatím neví ani sám úpravce. Vzhledem k individualizaci jejich služeb se ale v případě zájmu jistě nějak domluvíte. Odhadem sice nepočítejte s částkou menší jak 15 000 eur, je ale nutné myslet na to, že za ty peníze vznikne stroj, se kterým proženete všechny vozy v okolí. A to od Passatu nikdo nečeká!

Článek je zařazen v: VW Passat , Passat 2.0 TSI , HGP , Passat HGP , tuning , Powerkit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama