Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Kia Stinger GT potvrzena pro Evropu! Diesel dostane 200 koní

Nejostřejší Kia Stinger GT o výkonu 365 koní sice nejprve odstartuje jen ve Spojených státech, nám v Evropě ale čekání na opravdu rychlou verzi zpříjemní alespoň dieselové provedení pohledného fastbacku.
Vydáno: 19.01.2017
Kia Stinger v naftové verzi zamíří do Evropy.
Kia Stinger v naftové verzi zamíří do Evropy. Autor: KIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Základním evropským motorem pro Kiu Stinger bude naftový čtyřválec 2,2 litru, který nabídne solidní výkon 200 koní a točivý moment 440 Nm. Vyložený trhač asfaltu to ale nebude, zrychlení z nuly na 100 km/h potrvá 8,5 sekundy a maximální rychlost je 225 km/h. Ale nebojte se, ani Evropa nebude ochuzena o výkonné benzínové verze.

Konkurent pro BMW i Mercedes

Tou slabší bude dvoulitrový čtyřválec o výkonu 255 koní a 353 Nm, vrcholem pak přeplňovaný šestiválec 3,3 litru, jehož 365 koní a 510 Nm vůz rozpohybuje na stovku za 5,1 sekundy a zastaví se až na hranici 270 km/h. Na výběr bude vždy buď pohon zadních, nebo všech čtyř kol. Už ve standardu najdete také nový osmistupňový automat.

Přestože s délkou 4,83 metru, šířkou 1,87 metru a rozvorem 2,9 metru půjde spíše o větší vůz, jeho primárními konkurenty budou auta jako BMW řady 3 nebo Mercedes-Benz třídy C, a také sportovní čtyřdvéřová kupé typu BMW řady 4 nebo Audi A5 Sportback. Kia samozřejmě musí zabojovat hlavně cenou a výbavou, ale minimálně vzhledem už si své příznivce jistě získala.

Článek je zařazen v: diesel , sedan , korejská auta , Kia Stinger
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama