Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Kia Sportage modelového roku 2016 se oficiálně představila

Už nějakou dobu se po internetu potulovaly špionážní fotografie nové podoby Kia Sportage. Teď jsou k dispozici první tři oficiální obrázky.
Vydáno: 30.08.2015
Kia Sportage 2016
Kia Sportage 2016 Autor: KIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Korejská automobilka Kia odhalila, jak bude nová sportage vypadat, ale zatím jen na oficiálních fotografiích. Novinku má na svědomí frankfurtské designové centrum automobilky. A právě ve stejném městě bude mít vůz i světovou premiéru naživo. Stane se tak za pár týdnů během frankfurtského autosalonu.

Designéři se prý při tvorbě nové sportage inspirovali u konceptů Provo a Niro, které Kia ukázala před dvěma roky v Ženevě a Frankfurtu. Nám se ale neodbytně zdá, že se spíše zakoukali do první generace Subaru Tribeca. Přídí ale i zádí jako by sportage tribece z oka vypadla. Sportage modelového roku 2016 se bude vyrábět na Slovensku a podle všeho bude sdílet podvozkovou platformu i pohonné jednotky s modelem Hyundai Tuscon. Vůz se tedy nejspíše bude nabízet se dvěma benzínovými šestnáctistovkami, přeplňovanou i atmosférickou, na výběr pak budou také dva vznětové dvoulitry a jedna sedmnáctistovka CRDi. Rozmezí jejich výkonů se bude pohybovat mez 85 a 136 kW.

Nová sportage se postaví například proti Nissanu Qashqai či Hondě CR-V. Ale výbava a zpracování interiéru se budou inspirovat u většího firemního bratra sorenta. Ve vrcholném provedení tak sportage nabídne třeba bezdrátovou nabíječku mobilů, nebo audiosystém Harman Kardon.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama