Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Kia Optima pro Evropu se prozradila, uvidíme ji ve Frankfurtu

Ve Spojených státech už pár měsíců vědí, jak Kia Optima modelového roku 2016 bude u nich vypadat. Teď se dočkala i Evropa, premiéru bude mít ale až ve Frankfurtu.
Vydáno: 21.08.2015
Kia Optima 2016.
Kia Optima 2016. Autor: KIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na webu autoblog.nl se objevily první fotografie evropské specifikace vozu Kia Optima modelového roku 2016. Vypadají autenticky a podle všeho se jedná o oficiální obrázky, které nejspíše unikly pozornosti automobilky. Už v dubnu se na newyorském autosalonu Kia Optima představila veřejnosti, ale šlo o americkou podobu korejského sedanu.

Evropská verze by tedy měla mít od té americké odlišný přední i zadní nárazník a také grafické uspořádání světel, jinak se žádné dramatické odlišnosti nekonají. Jisti se ale budeme až zhruba za měsíc, kdy se evropská optima představí na frankfurtském autosalonu. K dealerům by pak měl vůz dorazit do konce tohoto roku. Nicméně pokud se někdo nechal navnadit konceptem Kia Sportspace a toužil by po kombíku od optimy, bude asi zklamán. Jednoduše nebude, prý by ubírala zákazníky sorentu.

Oproti starší optimě má ta nová delší rozvor o 10 mm, je i širší o 25 mm. Zpočátku bude k dispozici s turbodieselem CRDi o objemu 1,7 l, s výkonem 104 kW a točivým momentem 340 Nm. Ten bude spojen buď s šestistupňovou manuální nebo sedmistupňovou automatickou dvojspojkovou převodovkou. Z benzínových motorů budou později na výběr dva, jeden s objemem 1,6 l a druhý s 2,0 l, oba opatřené turbodmychadlem. Možná se dočkáme i verze GT s oním dvoulitrem, která by mohla být obdobou americké specifikace SX, jež se vyznačuje pohonnou jednotkou o výkonu 184 kW.

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama