Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Kia chce začít vyrábět luxusní modely

Na konci roku 2016 by se měly objevit dva nové vozy v nabídce značky Kia. A bude to dost nezvyklý pohled. Oba modely totiž zapadnou do segmentu trochu luxusnějších, než je tomu dnes.
Vydáno: 27.10.2014
Kia GT4 Stinger Concept
Kia GT4 Stinger Concept Autor: KIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kia poznala, že peníze se dají vydělat na levnějších vozech pro široké vrstvy. Ale víc peněz se dá získat od těch, kteří jsou ochotni za auto dát peněz víc než jen široké vrstvy. A tak se chce podívat do zatím zapovězeného trhu – luxusních vozidel.

Podle britských médií se na konci roku 2016 objeví auta na bázi konceptů Kia GT Concept z roku 2011 a Kia GT Stinger Concept z roku 2014.

 

 

První je luxusní čtyřdveřové kupé, u kterého jen těžko předpokládat, že si ponechá zadní protisměrné dveře. Jelikož by tento model měl zastávat funkci vlajkové lodi značky, kterou dnes drží ne zcela pevně Optima, bude mít auto jako vrcholnou motorizaci šestiválec o objemu 3,3 litru s přeplňováním. Výkon 290 kW a točivý moment 534 N.m se budou posílat přes osmistupňovou automatickou převodovku na zadní kola.

I druhý vůz je zadokolka. Ale jde o menší, ale sportovnější kupé. Nebude ho pohánět žádný ohromný šestiválec. Pod kapotou bude řvát přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec, který má být jasnou odpovědí na protějšek z koncernu VW. Výkon 235 kW bude velmi pěkně ladit s velmi těsně seřazenou, ručně ovládanou šestistupňovou převodovkou.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama