Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Ken Block pokořil Pikes Peak. Dveřmi napřed!

Jen před několika dny jsme vás lákali na zbrusu nové video z dílny Kena Blocka a mluvili jsme o tom, že to bude nářez. Video je venku a ano, je to nářez. Ken si totiž zcela podrobil jeden z nejnáročnějších kopců Ameriky.
Vydáno: 26.09.2017
Ken Block pokořil Pikes Peak
Ken Block pokořil Pikes Peak Autor: Ken Block
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ken se proslavil hodně zběsilými videi plnými kouře, spálených pneumatik a parádní akce. Ta pojmenoval jako Gymkhana a právě díky nim se dostal do povědomí široké veřejnosti, do Top Gearu a také na profesionální rallye závody. Jenomže Gymkhana je dle slov Kena mrtvá a přivítat máme zcela novou Climbkhanu.

Jak už její název napovídá, jde sice znovu o show plnou driftů, ale tentokrát ne na nějakém starém letišti nebo v ulicích, ale na nejslavnějším kopci v Americe, Pikes Peak. Právě zde se jezdí legendární závody do vrchu po takřka 20 kilometrů dlouhé silnici, která nabídne 156 zatáček a převýšení 1440 metrů. Přírodní trati se přezdívá americký Nürburgring a stejně jako tento okruh, i Pikes Peak dokáže potrápit i opravdu zkušené jezdce.

Jenomže Ken se potrápit nenechal. Jediným větším problémem bylo slunce, které mu v některých zatáčkách svítilo přímo do očí, ale nakonec ani to ho neodradilo od neskutečných driftů. Z těch se opravdu tají dech, protože při jízdě byly chvíle, kdy Kenovo auto jen o milimetry míjelo tu nebezpečnou hranici, která by znamenala jistý pád dolů ze srázu. Ale Ken se svým přestavěným Fordem Mustang, kterému dal jméno Hoonicorn V2, jel absolutně na jistou. Aby také ne, když má pod zadkem neskutečných 1 400 koní, které produkuje V8 o objemu 6,7 litru přeplňovaná dvěma turbodmychadly. Jen se na to podívejte sami. :)

 

Článek je zařazen v: Ken Block , Ken Block video , Climbkhana , Pikes Peak , Hoonicorn V2 , Ford Mustang , gymkhana
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama