Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Když se u Hennessey nudí. VelociRaptor 6X6

Sněhová nadílka už pomalu klepe na dveře. Zatím sice jen na ty horské, ale jistě se dočkáme i v nížinách. Před zimou se ale nemusíte schovávat. Můžete si pořídit tuhle obludu a vyrazit vstříc i těm nejhlubším závějím.
Vydáno: 06.11.2017
VelociRaptor 6X6
VelociRaptor 6X6 Autor: Hennessey Performance
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Když už se do něčeho pustí slavný americký úpravce Hennessey Performance, většinou je jasné, že výsledek bude prostě jeden velký úlet. Samozřejmě jen v tom dobrém slova smyslu. Nejinak tomu bylo u jeho posledního projektu pro tuningovou SEMA Show, pro kterou si připravil VelociRaptor 6X6.

Projekt úpravce vymyslel už asi před rokem, kdy oznámil, že „šestikolku“ postavenou na základech Fordu F-150 Raptor plánuje. Plány to byly smělé, ale zjevně ne nereálné. A nešlo jen o to, že autu přidá jednu nápravu navíc. Ruku v ruce s takovým zásahem musela přijít na řadu další spousta úprav. Obě zadní nápravy dostaly uzávěry diferenciálů, nová jsou i 20“ kola s terénními pneumatikami a úpravce přidal i speciální odpružení. Autu ale nechybí ani brzdiče Brembo, naviják nebo LED světelná rampa.

Myslíte, že to je vše? Ani náhodou! U Hennessey vsadili i na úpravu přeplňovaného agregátu V6 EcoBoost o objemu 3,5 litru. Jeho výkon se po přehrání map řídící jednotky, po montáži celonerezového výfuku, nového turba a lepšího přívodu vzduchu k mezichladiči pohybuje kolem 600 koní. Máte na tuhle úžasnou hračku zálusk? Pak si připravte 295 tisíc dolarů, tedy v přepočtu více než 6,5 milionu korun.

Článek je zařazen v: Hennessey Performance , SEMA show , SEMA 2017 , VelociRaptor 6X6 , Ford F-150 Raptor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama