Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Když honička, tak na úrovni. Angličané ukázali policejní Rolls-Royce

Po světě jezdí nespočet policejních superaut, která mají většinou za úkol zlepšovat image. Majáky už dostalo Porsche 911, Lamborghini Gallardo, Chevrolet Corvette, Ford Mustang, BMW i8, různé Mercedesy od AMG, Focus RS, Tesla, Ariel Atom nebo i Bugatti Veyron. I tak se však majestátní Rolls-Royce dost vymyká.
Vydáno: 18.07.2017
Rolls-Royce s majáky se jen tak nevidí.
Rolls-Royce s majáky se jen tak nevidí. Autor: Sussex Police
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policejní stíhačky si většinou spojujeme spíš s rychlostí než s luxusem. Možná ale tímto krokem chce britská policie přimět zločince, aby se s vidinou luxusního svezení vzdali a nepokoušeli se o útěk. Každopádně je na Rolls-Royce Ghost v policejních barvách a s majáky na střeše působivý pohled.

Faktem navíc je, že ani pokud jde o rychlost, není na tom vůbec špatně. Pod bílým kabátem se žlutými a modrými pruhy se totiž skrývá původně černá edice Black Badge. Tu automobilka představila loni na jaře a šlo tehdy o nejvýkonnější Ghost vůbec. Šestilitrový dvanáctiválec se dvěma turby je v této verzi naladěný na 603 koní a točivý moment vyrostl až na 840 Nm. Díky tomu zrychlí luxusní obývák z nuly na 60 mil v hodině za za 4,6 sekundy.

Není pro zločince, ale pro děti

Je vám asi jasné, že pronásledování zločinců v takovém autě nepřipadá příliš v úvahu. Je sice výkonné a rychlé, ale pro závodění se plavný Rolls-Royce s tradičně velkým tenkým volantem a spoustou těžké luxusní výbavy prostě nehodí. Nebude ani sloužit na projížďky místním papalášům, jak by se to nejspíš stalo u nás. Automobilka vůz zapůjčila pro dobročinné účely a zúčastnil se již akce na získání peněz pro dětský hospic Chestnut Tree House.

Auto tak o polepy i majáky zase brzy přijde a vrátí se mu původní lesk. Originální podobu Ghostu Black Badge bez majáků a policejních polepů si můžete prohlédnout na tomto obrázku:

Rolls-Royce Ghost ve verzi Black Badge.
Rolls-Royce Ghost ve verzi Black Badge.
Rolls-Royce
Článek je zařazen v: Rolls-Royce Ghost Black Badge , policejní Rolls-Royce , policejní auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama