Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Kdo vyhraje: Ferrari LaFerrari nebo Bugatti Veyron?

Souboj dvou nejsilnějších a nejrychlejších vozů současnosti?: Ano, to je Ferrari LaFerrari proti Bugatti Veyron. A ti si to rozdali ve sprintu na čtvrtmíli.
Vydáno: 11.01.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Naše video není z žádných oficiálních závodů ale z tradičních Dragrace. Takže na letištní ploše se proti sobě postavil dnes už vlastně stařík Bugatti Veyron proti mladíčkovi ze stáje Ferrari. Kdo je lepší? Kdo je rychlejší?

Teoreticky by měl vyhrát starší z nich. Bugatti Veyron disponuje šestnáctiválcem s výkonem 1001 koní točivým momentem 1250 N.m. Ferrari je proti němu jak bojovník muší váhy – dvanáctiválec má výkon 800 koní a elektromotory je doplňují dalšími 163 koňmi. Výsledkem je tedy 963 koní a 900 N.m. Takže na tomto poli je vítězem Bugatti.

Audi R18 e-tron quattro

Bestiální závodní auto bude jezdit po silnicích

 

Jenže všechno může zaonačit právě muší váha vozu. Vždyť je o víc než 600 kilogramů lehčí než Bugatti! A navíc – elektromotory mají tu nepříjemnou vlastnost, že nejvyšší sílu dodávají v nejnižších otáčkách. Takže…

 

Zdroj: Draginfo

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama