Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Katedrála z budoucnosti. BMW Concept X7

Po prvotním úniku fotografií konečně víme více. BMW X7 v budoucnu skutečně bude existovat a mělo by být hozenou rukavicí pro Bentley Bentyaga a jemu podobné. Nová vlajková loď značky přitom přijde už příští rok.
Vydáno: 11.09.2017
BMW Concept X7 iPerformance
BMW Concept X7 iPerformance Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koncept nabízí luxusní posezení pro šestici pasažérů, přičemž tuto konfiguraci sedadel by měla zachovat i vrcholná luxusní verze budoucího sériového provedení. Standardně nicméně bude v nabídce sedm sedadel. Nové pojetí interiéru brzy ponesou všechny budoucí modely BMW. Jádrem přístupu jsou čisté linie vhodně protkané displeji s jasnou návazností a také soutředění se na místo řidiče. Na něj bude mnichovská automobilka apelovat i nadále.

Zdaleka nejvýraznějším znakem konceptu je ale jeho vnější vzhled. Auto působí ohromně a nesmírně důstojně. Vždyť na délku měří 5020 mm, na šířku 2020 mm a na výšku rovných 1800 mm. Zároveň ale není zavalité a jistým způsobem připomíná i minulou generaci BMW X5 s označením E70. A to zejména zboku a v zadních partiích. Jeho pohon však sdílet nebude.

Hybridní luxus

Označení iPerformance v názvu konceptu jasně odkazuje na skutečnost, že X7 bude plně hybridní. Který motor se pod kapotou monstrózního SUV objeví, prozatím není jasné, s vysokou pravděpodobností ale můžeme očekávat vysoce výkonný čtyřválec s objemem 2 litrů podpořený elektromotorem nebo dokonce více elektromotory. Právě takové ústrojí se objevilo i v novém BMW 740e xDrive iPerformance.

Vedle toho bude novinka schopna samozřejmě plně elektrického provozu, jehož dojezd by měl atakovat 50 kilometrů. Jde však jen o první odhady, raději tedy nepředbíhejme. Podle slov BMW by měla budoucí X7 do rodiny rozměrných crossoverů nově vnést daleko více luxusu, který bude kombinovaný se sportovností a vysokou mírou praktičnosti, kterou již známe z dřívějška. Tak uvidíme. Nám se každopádně vůz svou majestátností líbí. Co si o něm myslíte vy?

Článek je zařazen v: BMW X7 , BMW X7 iPerformance , iPerformance , nové BMW X7 , BMW X7 Concept , concept , Mnichov , automobilka BMW , crossover , autosalon Frankfurt , BMW frankfurt , IAA Frankfurt 2017
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama