Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Ještě lepší, než jste čekali. Pusťte si skvělý test Bugatti Chiron

Podobu i technické údaje Bugatti Chiron známe už dobrý rok a půl. Přesto se s ním zatím mohlo svézt jen několik vyvolených a počet velkých videotestů spočítá na prstech jedné ruky i hodně nešikovný dřevorubec. Teď se ovšem můžete podívat na povedenou recenzi Chrise Harrise z Top Gearu.
Vydáno: 24.07.2017
Britský Top Gear otestoval Bugatti Chiron.
Britský Top Gear otestoval Bugatti Chiron. Autor: Top Gear
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Chrise Harrise jsme sledovali už dlouho před tím, než se po odchodu Clarksona, Hammonda a Maye stal jedním z moderátorů Top Gearu. Dělá skvělá videa s velkým citem pro auto, má smysl pro humor a nebojí se odvážně driftovat ani s těmi nejostřejšími stroji. Především ale dokáže skutečně vystihnout podstatu auta a něco se o něm dozvíte. Připomeňte si třeba jeho fantastický dvojtest Ferrari F40 a Ferrari F50 nebo atmosférickou ranní projížďku s Ferrari Testarossa.

Bugatti Chiron už se zatáček nebojí

Jsme rádi, že právě Chris se teď Chironu mohl podívat na zoubek. Jeho dojmy navíc jenom potvrzují, že Bugatti opět stvořilo zřejmě nejlepší auto planety. Už tisícikoňový Veyron byl technologický zázrak schopný uhánět přes 400 km/h i s úplným amatérem za volantem, jeho doménou však byly hlavně rovinky a v zatáčkách to nebyl žádný zázrak. Zdá se však, že Chiron je úplně jiný stroj, alespoň podle Harrise. Zatáčky doslova miluje a na klikaté cestě se vyrovná i mnohem lehčím a agilnějším supersportům, které netíží luxusní výbava a šestnáctiválec se čtyřmi turby.

Samotná rychlost Chironu však pořád zůstává tou hlavní atrakcí, na jejíž působivosti se nic nezměnilo. Pohled na ručičku pádící po jeho tachometru se asi nikdy neokouká. A jak nám Harris názorně ukázal, pořád v něm můžete letět třeba 350 km/h a držet při tom volant jednou rukou. Maximálku sice neznáme, Bugatti však její otestování už nedávno slíbilo. Tak si zatím připomeňte 10 neuvěřitelných faktů o Bugatti Chiron a užijte si krásně zpracované video:

 

A pokud vás zajímá i další pohled, jeden z vůbec prvních testů nabídla sociální síť pro petrolheady Drivetribe, za kterou stojí mimo jiné právě Jeremy Clarkson. Emotivní video názorně ukazuje, že Bugatti Chiron snadno připraví o řeč i zkušeného moderátora.

Článek je zařazen v: Bugatti Chiron , test Bugatti Chiron , zajímavosti Bugatti Chiron , Chris Harris
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama