Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Jen tři slova a nová navigace Mercedesu najde jakékoliv místo

Po přečtení titulku by se mohlo zdát, že si Mercedes vzal na paškál známý hit Leoše Mareše Tři slova. Pravdou však je, že německá automobilka obohatila vozy o software, kterému stačí jen tři slova k tomu, aby vám našel kterékoliv místo na světě. Zadávání cílu do navigace tak nikdy nebylo jednodušší.
Vydáno: 20.09.2017
Mercedes-Benz What3words
Mercedes-Benz What3words Autor: Mercedes-Benz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak je to možné? S převratným vynálezem přišla společnost What3words, která celý svět rozdělila na miniaturní čtverečky. Celkem je těchto čtverečků 57 miliard a mají rozměr 3x3 metry. To znamená, že každé místo tak může být snadno zapamatovatelné pomocí tří slov. Ne pomocí deseti, ne díky pěti, ale skutečně jen tří. Nemusíte si tak pamatovat ulici, adresu, souřadnice GPS... v podstatě nic.

V daném softwaru je celkem použito 25 000 slov, která jsou uchována v různých kombinacích. Matematicky se potenciál 25 000 slov dá vyjádřit třetí mocninou 25 000, což je přesně 15 625 miliard variant, jak se slova v systému dají složit. Je tedy zcela zřejmé, že kombinace hned tak nedojdou. Systém už navíc funguje ve 14 světových jazycích a brzy by měly přibýt další.

terms.influencing.digital

Ale jak to celé funguje? Abychom vám to vysvětlili, uveďme si krátký příklad na Pražském hradu. Na serveru společnosti What3words, který je napojen na přesné Google mapy (vidíte hned po rozkliknutí) vyjede jednoduchá vyhledávací lišta. Tam zadáte hledaný výraz „Pražský hrad“ a vyjedou vám výsledky. Kliknete na výsledek „Prazsky hrad, Prague 1, Czechia“ a dole na liště se vám okamžitě objeví kombinace tří slov. Pro zadání Pražského hradu do navigace pak stačí zadat unikátní kombinaci slov ve znění „terms.influencing.digital“. A je to.

Ti zvědavější z vás si jistě rádi vypátrají i kombinaci slov, kterou společnost What3words označila vaše bydliště. A kdy tento software ve vozech automobilky Mercedes-Benz uvidíme? Jeho masovému rozšíření prý už nic nebrání, nové vozy jej budou mít už do poloviny příštího roku.

Článek je zařazen v: Mercedes-Benz , Mercedes , navigace Mercedes , Mercedes navigace , inteligentní navigace Mercedes , what3words , Mercedes s novou navigací , převratná navigace
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama